Kazaa spyware

Mulla on kazaalite, siinähän ei pitäisi olla spywarea mutta kuitenkin Ad-aware löytää siitä sellaisen, mistähän tämä johtuu ???
2519
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niinpä, ja mistä johtuu, että vaikka iMeshin sivulla sanotaan ettei se sisällä spywarea, niin kuitenkin adawaren ajon jälkeen se valittaa jotain aina käynnistettäessä.

Äänestä

Ei siinä ole spywarea, se o vai sellanen Dummy tiedosto joka ei tee mitään, mutta se korvaa kazaa litessa sen oikeen spywaren jotta ohjelma toimisi.
Siitä ei tarvii olla huolissaan se ei ole spywaree.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pate kirjoitti:

Mulla on kazaalite, siinähän ei pitäisi olla spywarea mutta kuitenkin Ad-aware löytää siitä sellaisen, mistähän tämä johtuu ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu