Ylen tekstitys

EI TOIMI DIGIBOXIN KAUTTA!!!! Kaupallisilla kyllä toimii mutta Yle saa liikaa rahaa lupamaksuista jotta voi pitää yllä tekstitys tekniikkaa joka ei kunnolla toimi! Jos haluaa tekstityksen toimiin niin tarttee sammuttaa digiboxi ja kattoo analogisesti ohjelmaa! Uudella Mtv3Max kanavalla samoja ongelmia... kannattaako kanavapakettia ottaa?
3212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ylen tekstityksessä.Siksi katsonkin ykköstä ja kakkosta mieluummin analogiselta.No,sekin ilo loppuu 31.8.2007...huoh.:(

Tekstitys katoaa aina,kun katsoo digillä infovalikkoa menossa olevasta ja tulevasta tv-ohjelmasta tai kun pistää teksti-tv:n päälle ja pois.Kaupallisilla kanavilla en ole nähnyt samaa ongelmaa.Joskus tekstitys on ollut myöhässäkin Ylen kanavilla(ainakin Teemalla).Törkeää!Mihin hittoon ne oikein kunnon kansalaisten rahaa törsää?Ei ainakaan ongelmien korjaamiseen,se on varma.Jos sama jatkuu,minä lopetan tv-lupani.

Äänestä
  • siis tekstitys on ollut USEIN myöhässä Ylen digikanavilla,erityisesti Teemalla.

    Äänestä

Ykkösellä ja kakkosella textit väillä vain vilahtaa.Pika kalluppi työmaalla, useimmilla sama vika.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pietro kirjoitti:

EI TOIMI DIGIBOXIN KAUTTA!!!! Kaupallisilla kyllä toimii mutta Yle saa liikaa rahaa lupamaksuista jotta voi pitää yllä tekstitys tekniikkaa joka ei kunnolla toimi! Jos haluaa tekstityksen toimiin niin tarttee sammuttaa digiboxi ja kattoo analogisesti ohjelmaa! Uudella Mtv3Max kanavalla samoja ongelmia... kannattaako kanavapakettia ottaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu