Handanien erot?

Eroaako Handan CV-7700 PVR -digiboksi paljonkin Handan CV-7800 DVR -digiboksista - siis ominaisuuksiltaan ja laadultaan? Onko niin, että edellinen on vanhempi ja jälkimmäinen sen uudempi korvaaja, vai myydäänkö niitä vielä rinnakkain?
Welholla näyttäisi nyt olevan tuota jälkimmäistä, mutta oliko sillä aiemmin 7700:aa?
Minulla on itselläni tuo 7700, jonka sain ihan äsken tuttavalta käytettynä. Onko se siis kovinkin vanha ja "vanhanaikainen"?
3606
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ole muuta kuin kiintolevyn koolla eroa 120/160 Gb. Sanoivat korjaamolla laittavansa päivityksen tämän kuun aikana joka korjaa ylen kanavilla DVB-tekstityksen aiheuttaman vian. Pysähtelee tallenteen katselussa. Saas nähdä tuleeko siitä boksista käyttökelpoinen vai onko palautettava welhoon. On siinä kahden vuoden takuu.

Äänestä
  • Kiitos nopeasta vastauksesta! Mutta onko vaara että muissakin 7700-yksilöissäkin on sama vika, siis mullakin? Vai oliko sulla siis se uudempi 7800? Kuvissa ovat kyllä ihan eri näköiset, mutta uudempi kai on muotoiltu "modernimmaksi"?

    Äänestä

  • Kysyjätär kirjoitti:

    Kiitos nopeasta vastauksesta! Mutta onko vaara että muissakin 7700-yksilöissäkin on sama vika, siis mullakin? Vai oliko sulla siis se uudempi 7800? Kuvissa ovat kyllä ihan eri näköiset, mutta uudempi kai on muotoiltu "modernimmaksi"?

    Korjaamolla sanoivat vian esiintyvän vain ylen kanavilla. Hiukan ihmettelen, onko se vika ilmestynyt vasta nyt kun laitetta on myyty ties kuinka pitkään. Jospa yleisö tyytyy kaikkeen narisematta. Eihän se ole mukavaa jos "filmi" katkee kesken esityksen. Eikä jää merkkiä josta vois jatkaa vaan on kelaamalla etsittävä. Odottelen muutaman viikon. Jos ei ala päivitystä tulemaan, palautan sen welhoon. Vaimo käski viedä sen hev...iin.
    Tuossa on tietoja josta voi laitteita verrata onko muuta eroa kuin tallennuskapasiteetissa.

    http://www.welho.fi/?l=1&f=815

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kotlettski kirjoitti:

Eroaako Handan CV-7700 PVR -digiboksi paljonkin Handan CV-7800 DVR -digiboksista - siis ominaisuuksiltaan ja laadultaan? Onko niin, että edellinen on vanhempi ja jälkimmäinen sen uudempi korvaaja, vai myydäänkö niitä vielä rinnakkain?
Welholla näyttäisi nyt olevan tuota jälkimmäistä, mutta oliko sillä aiemmin 7700:aa?
Minulla on itselläni tuo 7700, jonka sain ihan äsken tuttavalta käytettynä. Onko se siis kovinkin vanha ja "vanhanaikainen"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu