Nuuskaa jenkkeihin?

pikkis

Moikka!
Oltais isännän kanssa lähdössä jenkkeihin ja tuli tässä mieleen nyt toi nuuskan käyttö juttu...
Ku sehän luetaan elintarvikkeeksi,niin mitenköhän sitä voi ottaa pari tornia mukaan...
Tyssääkö matka kentälle,onko kellään tietoa?
Kiitos jo etukäteen =)

5

8992

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta

      lopettakaa koko homma..tai jatkakaa vain ettei väliluku kasva liikaa ja tulee vaihtuvuutta työmaailmaan.

    • P.T.

      Mulle ei tuottanut ongelmaa (n 4kk sitten). Kerroin rajalla että nuuskaa on mukana, mutta eivät edes erikseen tarkastaneet.

      Yhdysvalloissa nuuskaa myydään nimillä chewing tobacco tai snuff. Kannattaa kuvailla aika tarkkaan mitä haluaa, koska yleisnimityksen chewing tobacco alle mahtuu myös monia muita tupakkatuotteita.

      Jenkkinuuska ei mielestäni vastaa aivan ruotsalaista, se on jollainlailla pistävämmän ja väkevämmän makuista sekä huomattavasti kosteampaa. Mutta siinähän tuo menee, tupakantuottajaosavaltioissa paikallinen biitti on lisäksi sikahalpaa.

    • Palpatine

      2002 Seattlessa turvatarkastuksessa ( tyhjensin taskut, muun roinan seassa oli nuuskapurkki ettania ) syynääjä katseli ja nuuhki nuuskapurkkiani. Ruvettiin sitten keskustelemaan eri nuuskalaaduista, hän näytti omaa jenkkimallista nuuskaansa jne. Eli ei haittaa ainakaan pieni määrä.

    • Joasse666

      Onko joku raja kuin äkäistä nuuskaa saa viedä jenkkeihin olen lähdössä 2 päivän päästä pitää erikseen lupia kysellä

    • mietaaa

      Osta paikanpäältä halpaa ja ihan ok kamaa.
      Löysä on pelkkä snus ja pussi tavara Snus with pouches

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      259
      2389
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      70
      2378
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1558
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      41
      1401
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1329
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1230
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1019
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe