Moikka!
Oltais isännän kanssa lähdössä jenkkeihin ja tuli tässä mieleen nyt toi nuuskan käyttö juttu...
Ku sehän luetaan elintarvikkeeksi,niin mitenköhän sitä voi ottaa pari tornia mukaan...
Tyssääkö matka kentälle,onko kellään tietoa?
Kiitos jo etukäteen =)
Nuuskaa jenkkeihin?
5
8868
Vastaukset
- mutta
lopettakaa koko homma..tai jatkakaa vain ettei väliluku kasva liikaa ja tulee vaihtuvuutta työmaailmaan.
- P.T.
Mulle ei tuottanut ongelmaa (n 4kk sitten). Kerroin rajalla että nuuskaa on mukana, mutta eivät edes erikseen tarkastaneet.
Yhdysvalloissa nuuskaa myydään nimillä chewing tobacco tai snuff. Kannattaa kuvailla aika tarkkaan mitä haluaa, koska yleisnimityksen chewing tobacco alle mahtuu myös monia muita tupakkatuotteita.
Jenkkinuuska ei mielestäni vastaa aivan ruotsalaista, se on jollainlailla pistävämmän ja väkevämmän makuista sekä huomattavasti kosteampaa. Mutta siinähän tuo menee, tupakantuottajaosavaltioissa paikallinen biitti on lisäksi sikahalpaa. - Palpatine
2002 Seattlessa turvatarkastuksessa ( tyhjensin taskut, muun roinan seassa oli nuuskapurkki ettania ) syynääjä katseli ja nuuhki nuuskapurkkiani. Ruvettiin sitten keskustelemaan eri nuuskalaaduista, hän näytti omaa jenkkimallista nuuskaansa jne. Eli ei haittaa ainakaan pieni määrä.
- Joasse666
Onko joku raja kuin äkäistä nuuskaa saa viedä jenkkeihin olen lähdössä 2 päivän päästä pitää erikseen lupia kysellä
- mietaaa
Osta paikanpäältä halpaa ja ihan ok kamaa.
Löysä on pelkkä snus ja pussi tavara Snus with pouches
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1837204Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1223248Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1111924"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?491825Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p601817- 191799
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am771753Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.41665Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m161551- 691363