Nyt kun Mia lähtee talosta niin pojat nimeää jälleen vaan tytöt ja siinä ei hyvin käy. Huonolla tuurilla molemmat taloon jääneet tytöt joutuu ensi viikon äänestykseen koska pojilla on nimeämisääniä yhteensä 9 pistettä ja tytöillä 6. Jos Sari ja Hanne ymmärtävät nimetä 2 pisteellä saman pojan, joutuu jompikumpi tytöistä äänetykseen ja yksi pojista. Menee poikien suhteen taktioiduksi jutuksi. Tälläkin viikolla pojat nimesi vain tyttöjä ja eivät todellakaan tee poikkeusta ensikään viikolla.
Pojat kieroilee tytöt ulos
savustus on alkanut
181227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
niin. "olisi hienoa jos lopussa olisi vain 3 miestä" Olli vie Karia ja Jania kuin pässiä narussa.
rangaistusta. Miksi Kale ja Sari jotuivat äänestykseen kun sopivat, että lopussa olisi vain vanhoja asukkaita ja uudet pois? Ihan sama homma.
on paljon räikeämpi ja selvempi kuin kaarlon ja sarin.
Moisesta asiasta ei ole puhuttu ääneen.Provosointi ja taktikointi ovat pelin säännöt.
mutta toiset vaan saa rangaistuksen siitä ja toiset taas ei.
BB:llä on valikoiva kuulo. Olli saa tietysti antaa vinkkejä pojille miten nimetään, mutta jos tyttö paikalla kolahtaa häätöäänestys.
Muutatte äänestyskäyttäytymisenne rikokseksi? Sehän tässä jujuna on, että lopussa ne teidän antamat äänet ratkaisee myös.
Seuraavassa äänestyksessä Mia. Sari ei anna Karille kahta pistettä ja Hanne taas antaa, joten.. Nyt Olli manipuloija on laskeskellut, että nyt lähtee Mia ja sitten lähtee Sari. Tosin jos talossa olisi vain yksi tyttö, niin kuka tahansa pojista päätyy äänestykseeen häntä vastaan niin tipahtaa.
Tämä kolmikko on äänestänyt joka viikko vain tyttöjä, yhtä alussa Ollin Jaakolle antamia pisteitä lukuunottamatta. Kakikin on antanut pisteitä ainoastaan talon tytöille jo viidensistä nimeämisistä lähtien.
Pojat luulee voittavansa tolla taktiikalla. Eipä ota huomioon että katsojat päättävät ja varmasti närää nostattaa poikein tyyli. Jos molemmat tytöt ei joudu äänestykseen ensi viikolla vaan asetelmassa tyttöja poika, putoaa sieltä takuu varmasti poika. Tyttö katsojat äänestää pojan pois ja loppuu poikien kieroilut.
on iso jos. En meinaan usko, että Hanne ja Sari antavat kumpikin kahta pisteettä samalle pojalle. Joten silloin äänestykseen joutuu Sari ja Hanne. Jani ja Olli antavat kaksi pistettä Hannelle ja yhden Sarille ja Kari taas päinvastoin- Saldo: Sari viisi ja Hanne neljä pistettä.
Pojat oli jossain vaiheessa määrällisesti niin alakynnessä, että ryhtyivät tohon. Mutta nyt kun tyttöjä ja poikia yhtä paljon, niin ei olisi tarvetta enää moiseen. Liitoutumahan toi on ja ne pakkaa välillä ärsyttämään.
Ovat antaneet nimeämispisteitä tytöille, koska talossa oli pula pojista. Katsojathan ne Tatun, Kalen ja Henan ulos äänestivät.
Mutta on ihan eri asia poikien suunnitelmat siitä, että loppukolmikossa ei saisi olla tyttöjä lainkaan.
Että tyttö katsoja äänestää pojan pois.
Jos Olli ja Kari ei saanut rangaistusta kun kieroillen puhuivat nimeämisistä sais tytötkin tajuta antaa samaa vinkkiä toisilleen. "Eikö olisi Hanne mukava jos lopussa olisi 3 tyttöä!" kysyy Sari.
ne vaan nimeää tasapuolisesti ja fiilisten mukaan. :(
Tytöt pakottivat pojat puolustus kannalle ja siitä ei helpolla ulos päästä.
Ei kannata tuhlata rahoja nyt, sillä Mian lähtö on jo varma. Säästäkää tuleviin koitoksiin.
Ensi viikolla Jani on äänestyksessä ja lähtee kotiin.
Ei tuota voi muuten katsoa.