CA-moduuli

Minulla vanha digiboksi Nokia Mediamaster 9828 T joka tarvitsee CA-moduulin (johon laitetaan katselukortti..?)...se on kallis kuitenkin 50-80 euroa.

Onko uusissa digibokseissa CA-moduuli valmiina, vai mikä tämä CA-moduuli-juttu on?
12727
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niissä bokseissa,joissa on Conax korttipaikka maksullisia TV-kanavia varten,on juuri tuo korttipaikka,joka maksaa boksiisi tuon mainitsemasi summan.Saat siis melkein samaan
hintaan uuden kortinlukijallisen boksin.Mutta
toisaalta,sinulla on nyt hyvä toimiva digiboksi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarviiko uusissa kirjoitti:

Minulla vanha digiboksi Nokia Mediamaster 9828 T joka tarvitsee CA-moduulin (johon laitetaan katselukortti..?)...se on kallis kuitenkin 50-80 euroa.

Onko uusissa digibokseissa CA-moduuli valmiina, vai mikä tämä CA-moduuli-juttu on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu