Pv:n Sähköt

Miten saisi suzuki peeveen 6v sähköt vaihdettua 12v? tuleeko kalliiksi vaihtaa? ja mitä osia pitää vaihtaa?
1257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

laita siihen 12v akku ja laitat kaikki sähkö laitteet toimimaan sillä ja sitten laitat sen akun latautuun sillä mopon 6v sähköllä. Se akku ei kyllä kestä hirveen kauaa, mutta saat siihe 12v sähköt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


susukiPV kirjoitti:

Miten saisi suzuki peeveen 6v sähköt vaihdettua 12v? tuleeko kalliiksi vaihtaa? ja mitä osia pitää vaihtaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu