Näin tuolla mainoksen Antti Kelan elämänkerrasta. Kyllä sapetti ja punasta näky silmissä.
Vieläkö kirjoja kirjotellaan moisesta luikurista...
Vieläkö kirjoja kirjotellaan moisesta luikurista...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mitä hän on luikuroinut ? Ja niin että ihan silmiäsi kirveltää. Kuka hän on ?
on ihan paikallaan, mutta tuo korpi-antti nimitys on varastettu Päätalon kirjoista ja Korpi-Antti on joku ihan muu kuin tämä Kela.
Se minnuuo pikkusen korpesi kun tuon nimityksen kuulin.
Saatanan saatana! Että siitä miehestä joku kirjan kirjotti, ja sitä joku vielä lukemaan alentuu. Saattaahan se olla melkosta pottumuussia. Konkurssit ja kaikki on takana. n se vissiin pakko lukasta, että tietää mistä kylillä puhuvat, kun tuntuvat jo puhuvan.
Tuntuupa olevan mielenkiintoinen kirja, kun noinpaljon aiheuttaa tuhinaa sieraimissa. Lähden kauppaan.....
Ei anna aihetta! Kepulaista vedätystä!
Että se antin kirja on omakustanne, niin mitäpä väärää siinä on ? Pirskatti, minustakin tulisi aika hyvä toistenkustantama kirja, saisitte sitten mainostaa minuakin.
Onhan tuo mukava kuulla mitä meidän antille kuuluu.
Toivottavasti valottaa asioiden oikeaa laitaa.