kumpi on parempi mp5 a2 ca vai marui mp5 a4 onko classic armyissa vieläkin niitä maanantaikappaleita paljonkin liikenteessä ja onko se classic armyn lippaissa niitä valmistus virheitä? perustele vastauksesi kiitokset vastanneille ps.jos niitä on :D
marui mp5 a4 vai classic army mp5a4
softaaja35
4501
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
siis marui mp5a2 ;D
Marui ei kyllä tee MP5A2 asetta. Jos verrataan Ca:n ja maruin MP5 sarjan aseita niin ottaisin ehdottomasti Ca:n. Syinä vahvistettu mecha, kovemmat tehot ja metallisuus. Hintaakin on vain muutaman kympin enemmän kuin maruilla. Varsinkaan Ca:n uusissa B&T runkomerkinnöillä varustetuissa aseissa ei ole pahemmin vaaraa maanantaikappaleesta ja jos sellainen tulee niin takuu hoitaa asian.
Itselläni on ollut maruin mp5 a4 puoli vuotta ja toiminut moitteettomasti, tosin ca:n mp5:tosissa on kyllä metalikuoret ja ne ovat tehokkaampia. ca:n mp5:sen lippaat eivät kuulemma syötä kovinkaan hyvin että se taitaa olla ainoa heikkous.
Tehot on CA:n hyvä puoli vakiona. Halvemmaksi tulee kuitenkin vaihtaa Maruihin tehokkaampi jousi kuin uusia Classic Armyn osia sieltä täältä kun alkavat reistailemaan. Lippaat ovat todellakin syvältä. Miltein kaikki CA:n omistajat ovatkin ostaneet Maruin lippaat tilalle.