Onko se todella tarpeellinen kouhotus wannabepätijöille istuttavaksi? Ravintolalaivan terassikin ammottaa pääsääntöisesti tyhjillään Romsin terassin ollessa miehitettynä aamusta iltaan. Mihin tätä suunniteltua ravintolaa tarvitaan? Kulttuuriahan jokirannan anniskelupaikoista löytyy ennestään ja "tasokkaampaa" paikkaa etsivät voi imeskellä niitä GT:ja ihan kotiterassilla. Humalan myötä tasottuu pätemisenkin tarve huomattavasti.
Toisaalta, ihmettelen jos ko. ravintolaa ei lopulta rakenneta.
Kaupunginvaltuutetun ravintoloitsijan lienee helppo vaikuttaa päätöksentekoon, semminkin kun ko. henkilö ei liene käsittääkseni kuitenkaan tyhmimmästä päästä.
Toisaalta, ihmettelen jos ko. ravintolaa ei lopulta rakenneta.
Kaupunginvaltuutetun ravintoloitsijan lienee helppo vaikuttaa päätöksentekoon, semminkin kun ko. henkilö ei liene käsittääkseni kuitenkaan tyhmimmästä päästä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kaikki jotka jäävät porvoonseudulle ravintoloita tai muuta pitämään, ovat nimenomaan iistä tyhmimmästä päästä..
jee
Romsille olivat lapset, perheet, koirat ja kaikki muutkin tervetulleita. Jo itse ravintola oli nähtävyys ja sitä tultiin katsomaan kaukaa. Nyt rannasta halutaan tehdä paremman väen paikka, jossa karsitaan ihmisiä omiin lokeroihin. Mutkatonta menoa löytyy enää vain Kipparikioskilta ja Paahtimolta. Röllin paikka on liian öky ja sen toisen Wilhelmin terassi on ollut koko kesän tyhjä, miksi se on ees rakennettu. Joella istuvat vain örvelöt, Amarillo on suljettu jollain ihmeen aitahäkkyrällä ja Glückauff on aikakin metelimusiikin perusteella tarkoitettu vain teineille.