kuinka tai

eli mulla on koneella leffa jossa ei oo tekstejä.tekstit kävin hakemassa erikseen..mutta pystykö Div x:llä liittämään leffan ja tekstin yhteen tai miten se oikein tapahtuu.???
1134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vobsub ohjelman kun lataat koneellesi, niin rupeaa tekstit näkymään. Varmistathan vain, että sekä leffan, että tekstityksen tiedostonimet ovat TÄYSIN samoja. Divx (mpeg4) on pelkkä video-koodekki ja ei liity mitenkään tähän tekstityspuoleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pystyykö.. kirjoitti:

eli mulla on koneella leffa jossa ei oo tekstejä.tekstit kävin hakemassa erikseen..mutta pystykö Div x:llä liittämään leffan ja tekstin yhteen tai miten se oikein tapahtuu.???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu