VoIPdiscount vs VoIPstunt?

voip rookie

Onko muilla ollut vaikeuksia Voipdiscountin äänenlaadun kanssa? Valitsin sen connecting biiglen listalta ja maksoin 10 euroo, mut sehän on ihan huono. Ääni kuuluu tai ei kuulu ja puhelut katkeilee. Olisiko Voipstunt parempi? Yhteys mulla pitäisi olla ihan hyvä, ja esim. Skype, mese ja voip user kuuluu hyvin.

4

1874

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että kaikki

      Voipit ovat periaatteessa samaa tavaraa ja ääni on milloin mitäkin. Itse kuitenkin kuuntelen jo soittoääntä. Jos se on epäselvää, niin katkaisen soiton ja soitan heti perään uudestaan. Tavallisesti ääni on toisella yrityksellä kirkas.

      • Fransiscus

        VoipDiscount, VoipStunt taitavat olla Betamax-yhtiöiden tavaraa, jonka alla olevat tekniikka on yhteistä. Mistä syystä niitä on monta, sitä en tiedä. Käytän itse VoipBusteria.

        Äänenlaatu paranee mielestäni merkittävästi DirectCallilla, jolloin puhut omasta puhelimestasi toiseen. Pelkästään tähän perustuvan Jajah.com -palvelu on mielestäni äänenlaadultaan parempi.


      • Jellovi
        Fransiscus kirjoitti:

        VoipDiscount, VoipStunt taitavat olla Betamax-yhtiöiden tavaraa, jonka alla olevat tekniikka on yhteistä. Mistä syystä niitä on monta, sitä en tiedä. Käytän itse VoipBusteria.

        Äänenlaatu paranee mielestäni merkittävästi DirectCallilla, jolloin puhut omasta puhelimestasi toiseen. Pelkästään tähän perustuvan Jajah.com -palvelu on mielestäni äänenlaadultaan parempi.

        Voipstunt eikä mitään onglmia.


    • onnenkaiset

      Hei,

      Minäkin sain asennettua voipstunt free ja olen muutaman kerran sitä kokeillut ja ihan hyvin kuuluu.

      onko sitä kautta mahdollisuuksia päästä viruksia ja esim tyhjentää pankkitili?

      Skypestä olen kuullut vain huonoa.

      Mukavaa vuotta 2007

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      57
      6383
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      336
      5401
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      167
      5077
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      140
      4864
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      20
      4100
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      20
      2606
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2388
    8. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      28
      2277
    9. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      76
      1997
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      225
      1865
    Aihe