olen googlettanut aikas himosti mutta en ole löytänyt vielä vastauksia näihin kysymyksiini:
1. kuinka paljon turve maksaa?
2. minkä kokoinen on suurin faunabox mitä löytyy?
3. jos alkaa kasvattamaan niin voiko esim. sisarukset saada munia, niin ettei poikasista tule jotenkin viallisia? vai pitääkö kaikkien aina olla "eri suvusta"??
4. voiko aikuista aksua pitää faunaboxissa?
-kiitos jos vastaatte!
joitakin kysymyksiä
kiinnostunut!<3
2
250
Vastaukset
- kotilo-ja-gekkofani
1. Turve maksaa puutarhaliikkeissä 4-6 € normaalisti (60-80 l säkki), joistakin e-kaupoistakin sitä saa, mutta siellä on kallista (parin litran säkki makso 3 €)
2. Hmm..27 l on isoin mitä oon nähny en sit tiä onko niitä isompina..sellaseen menee kork. pari aksua..
3.Mielellään vältetään sisäsiittoisuutta, mutta yleensä sisäsiittoisuus udeammassa polvessa alkaa vaikuttamaan poikasiin niin, että niistä tulee viallisia..
4. Kyllä voi, kahtakin kuten ed. sanoin :)- eri kirjoittaja
faunaboxit maksaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857455- 965384
- 2574595
- 444495
- 623247
- 492685
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222348Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292322- 492313
- 412184