voiko???

Jos luulee vaihdevuosien alkaneen (menkat myöhässä 3 vk ja yrjö lentää kaaressa). Liittyykö se vaihdevuosiin vai voisko olla ehkäsy pettäny.Olo muuten hyvä.Vatsaa vaan turvottaa hiukan.En tiiä pitäskö tehä testi. Vai onko jollain alkanu vv samalla lailla.
61125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Yrjööminen ei liity vaihtareihin, oot raskaana tai mahataudissa.

Äänestä
  • että olet mahdollisesti raskaana, äkkiä testi tekemään ei kuulu vaihtareihin ollenkaan

    Äänestä

  • se on niin kirjoitti:

    että olet mahdollisesti raskaana, äkkiä testi tekemään ei kuulu vaihtareihin ollenkaan

    Saako onnitella vai esittää osanoton.???????
    NO...onnea joka tapauksessa

    Äänestä

  • ----------- kirjoitti:

    Saako onnitella vai esittää osanoton.???????
    NO...onnea joka tapauksessa

    En oo uskaltanu tehä testii vielä,mutta onnea tarvitaan. En pidä kiirettä nyt testillä, koska sen tuloksella ei ole merkitystä mieheni ja minun päätökseen.Outoa varmasti tulee olemaan pitkästä aikaa. Mutta ihan kivaa

    Äänestä

Gyneni sanoi että on paljon (paljon ja paljon) naisia jotka tulee raskaaksi noin viiskymppisinä, luulevat ettei enää tule kun menkat on sekasin/olleet pois jonkun aikaa.

Äänestä

Raskaana taidat olla. Onnea!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yrjöämpäri kirjoitti:

Jos luulee vaihdevuosien alkaneen (menkat myöhässä 3 vk ja yrjö lentää kaaressa). Liittyykö se vaihdevuosiin vai voisko olla ehkäsy pettäny.Olo muuten hyvä.Vatsaa vaan turvottaa hiukan.En tiiä pitäskö tehä testi. Vai onko jollain alkanu vv samalla lailla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu