Kertoisitteko Oxfordin kaupungista.
Mm. onko hyvät ostosmahdollisuudet? yöelämää? Omia kokemuksia jne. Kiitän.
Oxford
2
449
Vastaukset 2
- star86
Oxfordissa tuli viime helmikuussa käytyä. Oikein kiva kaupunki. Paljon nuoria, kaunis (paljon vanhoja taloja) ja aivan loistavat shoppailumahdollisuudet. Iltaelämää en ikävä kyllä päässyt kokemaan. Ehkä ensi kerralla :)
- ERPPU
Ihana vanha yliopistokaupunki. Paljon nähtävää, museioita ja sitten nuo kaikki koulut.
Shoppailupaikkoja löytyy, pari ostoskeskusta ja iso vähän Stockan tyylinen kauppa. Sitten pikkuputiikkejä paljon paljon paljon. Kivoja vaatteita! Lähes aina jossain on jonkinlainen alennusmyynti meneillään ja saa ihan kohtuuhinnallakin esim. vaatteita kun jaksaa etsiskellä.
Yöelämää löytyy sekä arkena että viikonloppuna, opiskelijat tuntuu olevan aina liikenteessä! Baareja on monenlaiseen makuun.
Tykkään paikasta! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3511477- 1141196
- 1151065
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh22837- 116831
- 111822
- 18460
- 38444
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i91423- 36423