Moro, kyselen vaan ihan uteliaisuuttani, että onko ne naiset tosiaankin niin kauniita siellä Puolassa, kun oon joskus kuullut..? Terv. Miäs
Puolan naiset
13
9774
Vastaukset
- vastata
...mutta mulla on puolalainen vaimo. No, sama se. Kauniita ovat.
- Nova Huta
Joo, eipä tähän kovin pitkästi tarvitse vastata... Kauniimpia naisia ei maailmasta, tai noh, ainakaan Euroopasta löydy!;) Pitkiä, hoikkia, mutta muodokkaita ja ne yönmustat hiukset tai pitkät blondit, ah!
Alkuun tietysti saattaa tuo henkinen puoli tuottaa harmaita hiuksia, jollei ole maailmankatsomusta tytölle kertynyt yhtään Puolan ulkopuolelta, mutta kaikkeen tottuu ja oppii ymmärtämään!
- näkökulmasta
Osa naisista todella kauniita mutta valtaosa ihan tavallisia, kuten suomessa naiset yleensä
- kokemusta
Sekä Puolasta, että kotimaasta, joten kommenttina pariin edelliseen puheenvuoroon:
- Puolalaiset naiset eivät ole keskimäärrin niin pitkiä ja hoikkia kuin esim. venäläiset. Kuitenkin parempi vartaloisia kuin useimmat suomalaiset.
-Puolalaisten naisten kauneus on pikemminkin nukkemaista kuin venäläisen/baltialaisen ylvästä.
-Puolalaiset naiset ovat yleensä vähemmän maailmaa nähneitä kuin kotimaiset, josta voi tulla henkisesti vähän naiivi vaikutelma. Kuitenkin varsin mukavia ja hyväkäytöksisiä, eivätkä koskaan törppöjä kuten valitettavan usein suomalaiset ovat.
-Sängyssä puolalaiset ovat petoja kotimaisiin verrattuna.
Nämä ovat tietenkin vain yhden machon kokemuksia. - mievaan...
kokemusta kirjoitti:
Sekä Puolasta, että kotimaasta, joten kommenttina pariin edelliseen puheenvuoroon:
- Puolalaiset naiset eivät ole keskimäärrin niin pitkiä ja hoikkia kuin esim. venäläiset. Kuitenkin parempi vartaloisia kuin useimmat suomalaiset.
-Puolalaisten naisten kauneus on pikemminkin nukkemaista kuin venäläisen/baltialaisen ylvästä.
-Puolalaiset naiset ovat yleensä vähemmän maailmaa nähneitä kuin kotimaiset, josta voi tulla henkisesti vähän naiivi vaikutelma. Kuitenkin varsin mukavia ja hyväkäytöksisiä, eivätkä koskaan törppöjä kuten valitettavan usein suomalaiset ovat.
-Sängyssä puolalaiset ovat petoja kotimaisiin verrattuna.
Nämä ovat tietenkin vain yhden machon kokemuksia.Mää olen kyllä kuullut luotettavalta taholta (=puolalaisen miehen suusta) ettei puolalaiset naiset todellakaan olisi petoja 'niissä puuhissa' ;) kauniita ja hyväkroppaisia kattella, sekä hyväkäytöksisiä, mutta muuten elävät dollarin/euron kuvat silmissä :( Ja myös tosiaan toi katsontakanta elämän realiteetteihin on aika hatara ja neuvottelutaito kyseenalainen.... Mutta kukin tahtoo mitäkin :) Ja mitä ryyppäämiseen tulee, eivät todellakaan harrasta kännijuomista, vaikka hauskaa pitävätkin, mutta jalat aukeavat kuulemma yhtä helposti (joissain tapauksissa jopa helpommin = jos nainen siitä vaan hyötyy jotain, esim. lapsen, elatuksen yms) mitä 'lännessä. Ja kuulemma mustasukkaisia ovat, kun pirut ;)
- Anonyymi
mievaan... kirjoitti:
Mää olen kyllä kuullut luotettavalta taholta (=puolalaisen miehen suusta) ettei puolalaiset naiset todellakaan olisi petoja 'niissä puuhissa' ;) kauniita ja hyväkroppaisia kattella, sekä hyväkäytöksisiä, mutta muuten elävät dollarin/euron kuvat silmissä :( Ja myös tosiaan toi katsontakanta elämän realiteetteihin on aika hatara ja neuvottelutaito kyseenalainen.... Mutta kukin tahtoo mitäkin :) Ja mitä ryyppäämiseen tulee, eivät todellakaan harrasta kännijuomista, vaikka hauskaa pitävätkin, mutta jalat aukeavat kuulemma yhtä helposti (joissain tapauksissa jopa helpommin = jos nainen siitä vaan hyötyy jotain, esim. lapsen, elatuksen yms) mitä 'lännessä. Ja kuulemma mustasukkaisia ovat, kun pirut ;)
Kyllä huomaa että katkera Suomi nainen kirjoitellut passiivis aggressiiviset vuodatukset :D totuus on että puolalaiset naiset menee suomalaisesta vastaavasta ohi lähes joka kategoriassa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä huomaa että katkera Suomi nainen kirjoitellut passiivis aggressiiviset vuodatukset :D totuus on että puolalaiset naiset menee suomalaisesta vastaavasta ohi lähes joka kategoriassa
Ainakin siivestämisessä. Jos maksat kaiken, seuraa löytyy. Saat valita pakasta päältä. Itä-Euroopassa mies maksaa kulut
- Anonyymi
Taitaa loppua puolattarien vonkaus, nyt kun abortti on vaikeaa. Jää koko Puola ainakin meikäläiseltä - edellisellä reissulla kolme pamahti paksuksi ja aborttia pukkasi koko kesän.
- Anonyymi
Onpa pojalla vilkas mielikuvitus! Rupea kirjoittamaan alan lehtiin.
- Anonyymi
Kun ylitin rajan Ukrainaan, naiset kaunistuivat silmissä. Ukrainalaiset ovat myös paljon tyylikkäämpiä ja trendikkäämpiä.
- Anonyymi
Toisaalta.....Mistä löytyy persjalkaisia pottusäkkejä?
- Anonyymi
Ai saakeli kun alkoi panettaa näitä lukiessa.. Puolaan taas menossa ja kauniita ovat kauniit sielläkin.
- Anonyymi
Puolalaiset nai
set ovat maailman kauneimpia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!6111635Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla968841Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.124417Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka233984Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti53861- 903656
Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j73646Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle153451Perussuomalaisiin minä luotan
Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.343232Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.452435