kannattaa kokeilla!

make

Ehdottomasti kannattaa mennä play del inglesiin gran canarialle!! Siellä on todella paljon hyviä ruokapaikkoja ja lämmintä piisaa mihin vuodenaikaan tahansa. On myös paljon menopaikkoja jos tekee mieli bilettää! hyvin hoidetut rannat jos haluaa lekotella. jos haluaa rauhalliselle alueelle niin inglesin lähellä noin kolme kilsaa on maspalomas sopii hyvin lapsiperheille..

1

390

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • creek

      Make kirjoittaa ihan asiaa. Inglesin ranta talviaikaan on altis tuulille ja koleudelle. Parhaimmillaan ihan hyväkin. Koska hotellit ovat kauempana, rannalla ei oikein noin vain käväistä. Sellaiseen sopiva ranta on Las Canteras Las Palmasissa, siellä on tosin vahva säävaraus. Siellä hotellin saa aivan rannasta, mikä on suuri etu. Iltaelämä, siis en tarkoita yöelämää, on Las Palmasissa runsaampaa kuin Inglesissä. Hyviä talvirantoja löytyy myös Fuerteventuralta ja Lanzaroteltakin. Mielestäni joulumatkoilla paras on ollut Las Canteras.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      80
      3671
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      37
      3020
    3. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      2837
    4. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2674
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      2605
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      52
      2342
    7. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2027
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      57
      1957
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1796
    10. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1718
    Aihe