Onko kokem.olkap.niska,hartia

Akuun menossa

Seudun akupunktio hoidosta?Olen menossa Kiinalaiselle terapeutille,joka sanoo olevansa "diploomi terapeutti"ja opiskellut Yliopistossa Kiinassa.Vähän kyllä pelottaa,kun en osaa kiinaa!!!
vaikka olis mitä diploomeja seinällä,ei ymmärrä mitään...Olkapäästäni on iän myötä pahasti rappeutuneet jänteet ja nivelet,myös solisluun ja lapaluun välinen pieni nivel eli ns.ac nivel.Ortopedi sanoi ettei hän voi auttaa enää,kun leikatakaan ei kannata.Näin sitte päädyin tähän kiinalaiseen,kun en uskaltanut mennä perint.fysiologille kun ja jos heillä on vain lyhyt koulutus akupunktuuriin.Mutta ei kai Suomessa saa toimia kuntoutus firmoissa,jos ei ole mitään dokumenttejä näyttää??Kertokaa..jos on kokemuksia..Auttoiko??

2

1421

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 99
      1736
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1494
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1427
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      58
      1346
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1308
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      988
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      847
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      781
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      774
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      755
    Aihe