Onko kokem.olkap.niska,hartia

Akuun menossa

Seudun akupunktio hoidosta?Olen menossa Kiinalaiselle terapeutille,joka sanoo olevansa "diploomi terapeutti"ja opiskellut Yliopistossa Kiinassa.Vähän kyllä pelottaa,kun en osaa kiinaa!!!
vaikka olis mitä diploomeja seinällä,ei ymmärrä mitään...Olkapäästäni on iän myötä pahasti rappeutuneet jänteet ja nivelet,myös solisluun ja lapaluun välinen pieni nivel eli ns.ac nivel.Ortopedi sanoi ettei hän voi auttaa enää,kun leikatakaan ei kannata.Näin sitte päädyin tähän kiinalaiseen,kun en uskaltanut mennä perint.fysiologille kun ja jos heillä on vain lyhyt koulutus akupunktuuriin.Mutta ei kai Suomessa saa toimia kuntoutus firmoissa,jos ei ole mitään dokumenttejä näyttää??Kertokaa..jos on kokemuksia..Auttoiko??

2

1396

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4447
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1168
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1042
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1022
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      83
      893
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      891
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      881
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      846
    9. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      10
      837
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      816
    Aihe