V3i ilman kuulokkeita

Täh?!

Onko muilla ollut sama juttu että kuulokkeet ei kuulu pakettiin? Kaveri osti V3i:n ja sillä oli kuulokkeet ja mun paketis taas ei! Ja myyjä sano ku kysyin että joissain on joissain ei. Mikä on oikea asian laita, tietääkö kukaan? Outoa touhua.

2

620

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Blame motorola

      Ostin ensimmäisen motorolani 6kk sitten (RAZR V3x) ja siinä ei tullut minkäänlaisia hands free laitteita mukana. Nokialla tulee aina. Huvittavaa kyllä puhelimeen voi ladata kaikenlaista mp3 musiikkia.

      Onko tosiaan ainoa mahdollisuus musiikin kuunteluun surkea puhelimessa oleva kaiutin tai sitten yli 100€ maksavat bluetooth kuulokkeet? Enkö voi saada puhelimeeni tavallisia johdolla toimia kuulokkeita? Puhelimen hinta tällä hetkellä on jotain 350€ ja bluetooth kuulokkeet ovat suhteettoman kalliit verrattuna puhelimen hintaan. 100€ saa muuten jo ihan menevät hifi kuulokkeet. Käsittääkseni halvimmat (100€) bluetooth kuulokkeet soivat vain yhteen korvaan, en ole viitsinyt edes selvittää mitä kahteenkorvaan soivat maksavat.
      Yleisesti olen ollut puhelimeeni erittäin tyytyväinen mutta tämä kuuloke ongelma kyllä johtaa tilanteeseen että toista motorolaa en osta jos oleellisimmat lisävarusteet maksavat tyyliin 1/3 puhelimen hinnasta jälleenmyyjillänne ei ole näitä lisävarusteita edes näytillä. Ostin puhelimeni suomen Tampereen gigantista. Myyjät eivät voineet ostotilanteessa kertoa että kuulokkeita ei ole. He lupasivat ottaa yhteyttä kun kuulokkeista löytyy tietoa, kukaan ei koskaan soittanut.

      Tällä hetkellä etsin sopuhintaista mp3 soitinta joita nykyään saa 40€ hintaan kuulokkeineen. Tuntuu hiemen tyhmältä kun puhelimen ostosyy oli tosiaan mp3 tuki.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      72
      3033
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      55
      2685
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2295
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2168
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1976
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      36
      1803
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1566
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1517
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1360
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      29
      1329
    Aihe