Kyllä nauru maittoi pitkin läntistä eurooppaa kun kimi matias "kakasta puhuja" ei päässyt edes Suomessa listoille ;) Taitaa siis olla kimi matiaksen kakka puheille paljonkin kannatusta suomijunttilassa ;)
"Kansainvälinen uutistoimisto Reuters naureskeli sitä, ettei F1-kuski Kimi Räikkönen tai viisi MM-rallivoittoa tänä vuonna ajanut Marcus Grönholm ollut suomalaisten valinta Vuoden moottoriurheilijaksi."
Kohta ne nauraa jo amerikassa ja Brasiliassakin ;)
"Kansainvälinen uutistoimisto Reuters naureskeli sitä, ettei F1-kuski Kimi Räikkönen tai viisi MM-rallivoittoa tänä vuonna ajanut Marcus Grönholm ollut suomalaisten valinta Vuoden moottoriurheilijaksi."
Kohta ne nauraa jo amerikassa ja Brasiliassakin ;)
Vastaukset 14
Vanhimmat
Voi olla että Kimin viimeaikaiset tempaukset ovat johtaneet siihen ettei Suomessa enään jakseta uskoa jokavuotiseen odotukseen ihmeteoista joilla Kimi kruunattaisiin mestariksi.
Aina tulee vain uusia lupauksia jotka vievät mestaruuden kuten Fernando Alonso, Felippe Massa ja kenties Sebastian Vettel on jo seuraava joka vie mestaruuden Kimin nokan edestä.
Muistakaa nimet Timo Glock, Nick Heidfeld ja Robert Kupica.
Kyllä nauru maittoi pitkin Suomi24:sta kun jesus1 "kakasta puhuja" kirjoittaa niin säälittäviä juttuja ;) Taitaa siis olla jesuksen kakka puheille vähän kannatusta Suomi24:ssa ;)
Suomi24:n Jesus1-vastaiset naureskelivat sitä, ettei paskanpalvoja Jesus tänä vuonna ole saanut yhtään aikaiseksi asiallista tekstiä.Hän on siis suomi24laisten(järkevien sellaisten)valinta Vuoden ääliöimmäksi ääliöksi.
Kohta Jesuksen kakkahuumorijutuille nauraa harakatkin,koska Jesus on niin säälittävä tapaus.:P
Miten TE jaksatte kirjoitella tuollaisia asioita ihan hyvällä formulapalstalla jonka suomi24 on meille luonnut?
Miten SINUN KAVERISI Jesus1 jaksaa kirjoitella tuollaisia kakkajuttuja ihan hyvällä formulapalstalla,jonka Suomi24 on meille luonut?
Ai jaa ja Jesus1:n "kimi oli kakalla","kimi:kakkaa pukkaa","'kakka haisee',kimi totesi pöntöllä"jne.tyyliset kirjoitukset eivät sitten ole lapsellista meininkiä?Aion ainakin itse pyytää valvojalta(jos täällä sellaista on)Jesus1:n viestien(ainakin niiden törkeiden ulostehuumoriviestien)poistoa!
En ymmärrä sinunlaisiasi ihmisiä,joiden mielestä täällä ilmeisesti saa kirjoittaa huonon maun puolelle meneviä tekstejä.Kimistä voi sanoa jotain negatiivistakin,mutta se on tehtävä kunnolla ja mielellään perustellen,kuten kehumisetkin.Ei Jesus1:n kakkakirjoitusten tyyliin.Täällä ei Jesus1:n kaltaisia häiriköitä kaivata!JESUS1 PAINUKOON POIS TÄÄLTÄ,ELLEI ALA KÄYTTÄYTYMÄÄN!
Gå och knulla din svin.
inte, Han lekar med skit hela tiden. Därför vi kallar han skitjesus.
Sinä se vaan teet päivästä toiseen itsestäsi pellen.Ihan kuten Kimi.
Sinä se pikemminkin säälittävillä kakkakirjoituksillasi tuot tämän palstan ja Formula1-palstan porukalle hyvät naurut.Mene keräämään koirankikkareita ja leiki niillä tai jotain...Kimin puheet kalpenevat omiesi rinnalla.
samaa kuin naureskeli. Kakkajesuksen todellisuus on jälleen kerran heittänyt volttia.
ON NOLLAAAAA VITTUUUUUU KAKKAAAAAAAA!!
niin on?
se on ?
Mene siitä yksinpuhelemasta,sekopää.Vai oletko peräti Jesus1 anonyyminä?No jos et,olet ainakin vähintään samanlainen häiriintynyt sekopää.Get a life.