Talossa ei ylioppilaita
Ei nykyään yo tutkintoa tarvita
mä oon timpuri/muurari/laatottaja noin 55000 egee vuodessa.Hyvät tyhjäntoimittajayomerkonomit 25000-35000 egee vuodessa(mut luontaisetuna hyvä titteli).Tämä on tätäpäivää
totta ettei yo tutkintoa
8
481
Vastaukset
- sen 5000 egee
ei työttömyyskorvaukset noin isoja ole :)
olis kantsinut käydä ylioppilaaksi niin tietäisit paljonko nollia laitetaan vitosen jälkeen ja paljon sen eteen :):):)- virkailija..
Käykö kateeksi hyvätuloista duunaria?
Kyllä niitäkin on.. virkailija.. kirjoitti:
Käykö kateeksi hyvätuloista duunaria?
Kyllä niitäkin on..Eihän noin hyvätuloista duunaria edes voi olla. Ei ainakaan yhdestä työstä.
- ihmiset nuorina
rahaa tulee ja terveys menee.
- ......
mut jos vertaat merkonomimiesten ja ruumiillista työtä tekevien miesten kroppia niin jälkimmäisillä on ahh niin jäntevä, merkonomeilla kuivahko lössähtänyt. :)
- rappari/muurari
kunto on niin hyvä työstä ettei tarvi kuntosalilla käydä
- ole katkera?
Ja katkeruus se ihmiselon pilaa...
Siis talossa jäljelläolevista ei kai sitten kellään ole yo-tutkintoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.315147- 343506
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833214- 112347
- 281967
- 121868
- 1611813
- 1051330
- 151195
- 1381134