Thaimaahan tulossa Suomi-kauppa Phuketiin. HK:n sinistä, sinappia, maksalaatikkoa, mustaa makkaraa, Edamia, piimää, viiliä, hernekeittoa, suklaita, mämmiä.
Jos lomalla ikävä yllättää niin sinne siis.
Jos lomalla ikävä yllättää niin sinne siis.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Päivän lehdet (IS, IL, HS) tulee koneella illaksi, jos soppari syntyy.
lomaa ilman mämmiä pärjäisikään!
Vaikka Thaikkujen marketit notkuvat mitä ihmeellisempiä energiajuomavalintoja niin korillinen Batterya voisi mennä muutamassa viikossa jos hinnat saadaan pidettyä aisoissa. Reissumies voisi olla myös kova sana esim. pakastettuna.
Ne varmaan nauraa näille jutuille jotka asuu Suomessa mut kyl se hymy yleensä sitten hyytyy kun ollut reilumman ajan poissa kotimaan antimien äärestä. Nyyh!
Entapa loistava suomalainen ravintola? kukapa sita parjaisi ilman lihapullia ja muuta moskaaa lomalla... ja palvelu tietenkin suomeksi... Niin ja hotelleihin mtv3 ettei kauniit ja rohkeat ja formulat jaa vain katsomatta. :D:D:D:D:D:D:D:D
Ravintola Deco Karonilla on Suomalainen ja kyllä sieltä saa myös lihapullia ; ))
Mutta oikeasti sielta saa myös hyviä pihvejä.
ja suunnistan sinne kun nälkä yllättää.
Millos tää kauppa oikein aukeaa?
Jokohan kauppa on auki? Olen muuttamassa Phuketiin pidemmäksi aikaa ja olen iloinen tiedosta, että tämmöinen mahdollisuus on olemassa.
Olisi tosi kiva tietää, jos tämä kauppa on jo auki ja missä se sijaitsee.