Puhelujen hinnat

Floridaan

Onko puhelujen hinnat millaiset jos kavereiden kanssa juttelee kännykällä Floridan alueella? Entä jos soittelee Suomeen tai Suomesta soittavat? Entä tekstiviestit tai kuvaviestit?

3

782

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täältä

      No voi helvetti.
      Millä sen voisi kertoa kun ei tiedä operaattoriasi.
      Kun osaat käyttää nettiä niin mikset lue vastausta
      operaattorisi sivuilta?

    • on, että

      ostat siellä Jenkkilässä puhelinkortteja. Soitat siis siellä yleisöpuhelimista näiden kortien avulla. Kun satut löytämään sopivan kortin, on puhelut halpoja, myös tänne Suomeen. Kortteja löydät kioskeista yms.paikoista.

    • lauren

      Puhelujen hinnat on huikeet jos soittelet suomalaisesta liittymästä sekä jenkki- että suomalaisiin liittymiin. Tekstarit on kanssa kalliita!! Itse soittelin isäntäperheeni puhelimella jenkkikavereille, Suomeen pidin yhteyttä Skypen avulla. Ja jos mahdollista, kannattaa hankkia amerikkalainen liittymä. Nyt sitten Suomesta olen pitäny yhteyttä USAan Hotcomin kautta (puhelujen hinnat 0,015 e/min). Tekstareita lähettelen paljon, mutta ne eivät ole Suomesta sinnepäin kalliita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      143
      3129
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      8
      1727
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1384
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1201
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1181
    6. 37
      1051
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1032
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      964
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      38
      918
    Aihe