mistä saisi uutta intoa sims 2:sen pelaamiseen? ehdtelkaa muutakin kuin lecagyä. :) (minulla on yöelämää, kauppa-auki, joulu ja lemmikkielämää)
Vastaukset 5
- mää vaan...
kaipaan peliin jotain uutta, aloitan uuden naapuruston. Keksin sille nimen jne. Vähän aikaa sitten tein uuden naapuruston ja nyt alan asuttaa sitä vähitellen eri kansallisuuksilla. Teen ensimmäisenä vaikka espanjalaisen perheen, sitten japanilaisen -> kummassakin teinejä, jotka sitten myöhemmin laitan naimisiin keskenään ja näin "kansallisuudet" sekoittuvat. Sitten teen taas muutaman uuden perheen, vaikka ruotsalaisia ja ranskalaisia ja koitan sekoittaa niitä noiden vanhojen kanssa jne. Sekavaa.. :D
- Häh?!?!?!?!
Mikä on lecasy???? kysympähän vaan...
- melliex
Koko nimeltään Lecasy Challege, on yksi "hauska" tapa pelata säännöillä The sims2:sta. Lisäksi siinä lasketaan pisteitä. :)
Säännöt ja pisteet Legacy Challengeen löydät täältä suomenkielisinä:
http://www.geocities.com/sitruunaperhone/legacychallenge/lc.html
Eli Legasyn pelaamiseen tarvitset vain The sims2:sen, lisäosien mukana tulee lisää uusia sääntöjä ja pisteitä.
- Esci93
Ensin se kuulemani idea.
Perusta oma naapurusto ja luo sinne kuusi aikuista simiä (kolme naista ja kolme miestä, lemmikkejäkin saa tietty luoda), jotka asuvat eri asunnoissa, eivätkä ole sukua. Sitten valitset, että keistä tulee parit ja sitten vain pelaamaan. Kun perheet saavat lapsia, voit naittaa ne toisen perheen lapsille.
Sitten omia ideoitani.
Päätä jokin sukunimi, esim. Lehtonen. Tee uusi naapurusto ja anna naapurustolle nimeksi Lehtonen. Sitten luot yhden kaksi simiä (eriperheisiin) ja muutat ne jonnekin naapurustoon. Sitten yrität parittaa niitä jne. Kun niiden simien lapset ovat aikuisia, voit luoda heille tulevan sulhasen, tai sitten käyttää NPC hahmoa.
Koska satut omistamaan LE:n, voit myös yrittää pelata legacya lemmikeillä. Tietenkin mukana on oltava omistaja simi ja hänen suvun jatkeensa. Tarkoituksena on vain kasvattaa lemmikkien sukua.
Myös KA:sta sain idean. Voit yrittää perustaa yrityksen, joka siirtyisi aina vain sukupolvelta toiselle.
Siinä nyt muutama. HUOM! Kaikissa on koodien käyttö kiellettyä. ;)
Itse muuten saan intoa pelaamiseen, kun luen muiden legacyja. Tässä on omani, jos kiinnostaa:
http://www.freewebs.com/ylamaaIte teen sillee jos haluan haastetta ja vähän erilaista niin asennan simssin kokonaan enkuksi, oppii ainakin hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51831
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍82765Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust14671Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,2644Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1554- 70523
- 56521
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it182513Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24476Ihmettelen tämän palstan naisia
Kun ne uskovat olevansa jotain niin ihmeellistä ja hienoa. Ja että kaikki naiset on niin upeita ja hienoja. Että mistä82473