CD-soitin ei soita RW-levyjä?

Mulla on Mersun SLK-230 ja sen soitin ei soita itsepoltettuja levyjä. Miksi? Onko jokin keino saada levyt soimaan? Joku poltto-ohjelma tai joku? Please, auttakaa tyttöä..
3574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

soittimet eivät todellakaan soita itsepoltettuja levyjä.

Äänestä

vaivaako tämä vain rw-levyjä käytettäessä vai soittaako soitin tavalliset itse poltetut r-levyt?

Äänestä

Vanhemmat soittimet eivät soita RW-levyjä. Kun CD:n speksit aikanaan 25 vuotta sitten lyötiin lukkoon ei tiedety mitään RW-levyistä. Kokeile polttaa CD-R levyille. Kun niitä saa 20 senttiä kappale ei hinnan Mersun omistajalle pitäisi olla ongelma.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marika 25 kirjoitti:

Mulla on Mersun SLK-230 ja sen soitin ei soita itsepoltettuja levyjä. Miksi? Onko jokin keino saada levyt soimaan? Joku poltto-ohjelma tai joku? Please, auttakaa tyttöä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu