oli ?
Suuri Kiitos Vastauksesta
Ellen
Kuinka Pitkä Elvis
17
8171
Vastaukset
- kääpiö.....
183 cm usein mainitaan.
http://www.celebheights.com/s/Elvis-Presley-638.html- Ellen
tuota luokkaa arwioinkin Hänen olleen :D
Kiitos
Ellen - tarkat tiedot
Ellen kirjoitti:
tuota luokkaa arwioinkin Hänen olleen :D
Kiitos
EllenElviksen pituus oli oikeasti n. 175 cm, korkeat korkokengät ja hiuspehko saivat hänet näyttämään pidemmältä.
Pönäkkä possu raamattuvyöhykkeeltä sheriffimerkkeineen oli Elvis Persley. Hyi vittu. - tietoa
tarkat tiedot kirjoitti:
Elviksen pituus oli oikeasti n. 175 cm, korkeat korkokengät ja hiuspehko saivat hänet näyttämään pidemmältä.
Pönäkkä possu raamattuvyöhykkeeltä sheriffimerkkeineen oli Elvis Persley. Hyi vittu.Ihmettelinkin, miksei kultivoitunut älymystö sano mitään.
- elvisaron1
Mikäli oikeen muistan 193cm
- PitkäKuningas
Elvis Aron Presley oli pituudeltaan noin 185-188 cm pitkä. Memphis Mafia sanonut noin 185 mutta tytär Lisa Marie on sanonut että 6´2 feet tall eli 187-188cm.
Emme tarkkaan tiedä mutta Noin 185-188.- Elvis Loves you
Elvis oli pitkän huiskea. Riippuu mittaus vuodesta, mutta 182cm - 183cm ja ilman korkoja!
Oli siihen aikaan todella pitkä verrattuna miesten keskipituuteen.
- Kertojasta kait kii?
Itse olen vuosien mittaan kuullut olevan 177cm-183cm, eli siinä 180cm hujakoilla kait sitten. Siis nuo on "todellisia" senttejä, ilman tööttitukka-/korkkarilisää.
Ihmeen iso haitari kyllä on ollut tuossa, mistä sitten johtuukin....
Mut eipä ole eka julkkis, kenen kohdalla pituus/paino/ikä tms heittelee isommin.
Viimeisin metka juttu oli Christhoper Lee, hänen sanottiin olevan reilusti yli 90v tuossa Taru Sormusten Herra-leffojen aikaan, mutta viimeksi täs kesällä hänen sanottiinkin olevan 88v. Eli nuorentunut täs 10 vuoden aikana tuon samat 10v. - vilosohvi
Ootko nähny tokumentin elviksen viimesestä kiertueesta? Siinähän se kuvaillaan selvästi brittiläisen fanclupin edustajien toimesta: elvis oli kotoisin senegalista ja hänen pituutensa oli luokkaa 219 cm, siis ainakin päätään noit lyhkäsiä brittivaneja pitempi kuten hekin siinä totesi.
Selkiskös asiat nyt? - Piste.
Juu, jotain tonkaltasta oon kans jo aika päivii sitten kuullukki.
- hapan
P.S. Tämäkin saattaa tulla ihka uutena tietona Elvisvaneille...!
- Selvis
Kuuntelin juuri the Elvis Presley Express -radioasemaa netissä. Siinä joku haastattelija kysyi Elvikseltä itseltään syksyllä 1956 tämän pituutta, ja Elvis vastasi olevansa täsmälleen kuusi jalkaa pitkä - tai "korkea" kuten englannissa sanotaan. Google tietää kertoa, että se on 1,8288 metriä, siis karvan verran alle 183 cm.
- Jari-Sinikka
Ootko nähny tokumentin elviksen viimesestä kiertueesta? Siinähän se kuvaillaan selvästi brittiläisen fanclupin edustajien toimesta: elvis oli kotoisin senegalista ja hänen pituutensa oli luokkaa 219 cm, siis ainakin päätään noit lyhkäsiä brittivaneja pitempi kuten hekin siinä totesi.
Selkiskös asiat nyt viimenki? - JooseppiAho
Kyllä jossain ohjelmassa juuri mainittiin tuosta Senegalista, mutta pituudesta ei ollut ihan varmuutta. Jostain olen kuitenkin jo aiemmin ymmärtänyt, että huomattavan pitkästä ja kookkaasta henkilöstä olisi kuitenkin kyse ollut.
Eräässä 1970 -luvun englanninkielisessä lehtileikkeessä tosin mainitaan pituuden alkaneen kakkosella, mutta sen tarkemmin siinäkään ei asiaan paneuduta. Voisiko joku vahvistaa tuon väitteen ja mahdollisesti tuossa aiemmin esiin tuodun 219 cm :n pituuden jopa? - V.Purmone
Kysy mitä vaan Elviksestä, kaikki kyllä selvitetään eri tietolähteistä. Tiedonhaku on hanskassa ja sitä omastakin takaa piisaa tästä aiheesta.
Kysy mitä vaan. Täh? - JuhaRoisko
Mites noin Elviksen sen peruukin vaikutus pituteen? Joskus puhuttiin jotta sekin olis saanu näyttämään pitemmältä...ei kait kuitenkaan noin paljoa vaikuttanu? Ehkä korkokengät kumminkin enemmän...
- Anonyymi
Siihen aikaan miesten keskipituus oli lyhyempi kuin nykyään. Elviksen isä näyttää kuvissa vähintään yhtä pitkältä, ellei pidemmältä, kuin poikansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1532885Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2812566Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.421599Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211232
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151095Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e371019Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La611003