Avensistani ja nyt ymmärrän mitä tarkoittaa toyotan mainoslause "toyota tänään toyota aina!" Eivät nimittäin hyvitä paskaakaan paitsi uuteen samanlaiseen vaihdossa....
Eli osta tällänen niin et pääse eroon siitä p-le.....
Eli osta tällänen niin et pääse eroon siitä p-le.....
Vastaukset 9
Vanhimmat
kattomassa, mikä hinta lappu on sun entisessä avessa vaihdon jälkeen. nykyiset "auto jobbarit" liikkeestä riippumatta, haluaa aivan tolkuttomia summia, välistä vedettäväksi. Merkistä riippumatta.
juuri Toyotan liikkeissä oli vaihdettava merkki mikä tahansa. Ei taida Tojon kauppa käydä entiseen malliin vai onko katteet niin hyvät?
Caesarin kohdalla kävi toisin. Vaihtoon lähti -03 uusimallinen Ave ja selkeästi parhaat hyvitykset luvattiin muualta kuin Tojo-myymälöistä.
Joka paikassa sama laulu myyjiltä, on niin paljon vaihtoautoja, hyvityshinnat vaan tippuu.
Ei kuitenkaan näy vaihtoautojen hintapyynnöt tippuvan mihinkään, ihan helevatan kalliita.
Parhaiten omasta kulkuneuvostani tarjosivat uuteen Corollaan vaihdossa, en tosin vielä ole päättänyt vaihtuuko.
Vaihdoin juuri 04 AveWagonin Foresteriin. Hyvittivät Laakkosella huomattavasti paremmin kuin volkkarilla.
Aveen verrattuna unelmainen auto.
kyllä unelmatkin voivat särkyä.
-05 coro 1,6 wag, koukku, 2 r, 45 tkm. Maksanut hilppeineen ~24 teur. Hyvitys vanhempaan saabbiin 17 teur. On kuulemma kohta 3 vuotta vanha tämä corolla, vaikka ei tosiasiallisesti vielä edes 1,5 v täyttänyt. Arvon alennus 1,5 v aikana 7 teur.
Enpä enää ihmettele miksei saabbeja näy katukuvassa. Käteisalennus saabista suoralla kaupalla 0,00 %. Jään odottelemaan autoveron muuttumista ja suosittelen muillekin.
Kauan tuskin koskaan ehdit ajaa kymmenillä autoilla ennen kuin vero muuttuu mitä epäilen
No, kaikesta huolimatta Toyota on yksi kaikkein parhaiten hintansa säilyttävä auto. Ja kelpaa joka liikkeeseen vaihdossa. Mutta mennäppä vaihtamaan jotain ranskalaista, muuhun kuin ranskalaiseen, niin sanovat että myy ensin suoraan ja osta sitten uusi tilalle!