miten

peruna-porkkanavellin antamisen? vauva syönyt jo kk maissivelliä, tietenkin maitoon sekoitettuna.
7526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jihuulta. SE kyllä tietää.

Äänestä
  • vaikkakaan se ei vellejä anna, vaan mokkapalamaitoo...

    Äänestä

kun maissivellin annon.
itse annoin ekan satsin 20ml vellii ja loput maitoa. sitten ku ei mitään tullu niin seuraavana päivänä lisäsin velliä.

Äänestä
  • annoin vaan muutaman kerran korvikkeeseen sekotettuna ja sen jälkeen rupes saamaan ihan sellasenaan..eikä mitään ongelmia

    Äänestä

  • kokeilla tosi pienellä määrällä, esim vain rkl verran? jota tuttavat käskevät...

    Äänestä

  • niin,eli miksi lantraatte niitä vellejä,mulle sanottiin neuvolassa että antaa vaan pienen määrän ensin ihan raakaa velliä et siitä jo kyllä näkee jos se ei passaa masulle,ei mitään sekoituksia maitoon...ja hyvin toiminu.lisäsin vaan sitä vellin määrää ku ei tullut mitään ongelmia...itsekki kuvittelin et se pitäis aloittaa niin et sekoittaa maitoa siihen ja lisää pikkuhiljaa vellin määrää,mut ihan turha touhua.

    Äänestä

kohta 4kk

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloitan kirjoitti:

peruna-porkkanavellin antamisen? vauva syönyt jo kk maissivelliä, tietenkin maitoon sekoitettuna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu