Ensimmäinen suukko...

Tänään se sitten tapahtui... oma lapsukaiseni sai ensi suukon "bileiden" leikissä. Voih, mitä ristiriitaisia tunteita! Olen tietenkin iloinen että minulle kerrottiin, mutta tyttelini on vasta 11-vuotias. Tästäkö se alkaa?? Hyvänen aika, en ole valmis!!! Nyt on äidillä kriisi.

Mietin omaa ensisuudelmaani. Oli tämä tyttäreni kokemus kauniinpi. Minun ensi suudelma oli humalaisen pahanhajuinen märkä nuolaisu linja-autoasemalla. Siitä ei jäänyt mitään kaunista muistoa.
5481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tulee haikeus ja vaikka mitä...

Oma ensisuudelmani oli vasta 17-vuotiaana. Siis; hurjan vanhana. Ei mikään järisyttävä kokemus. Paljon mukavampiakin on tullut koettua.

Vanhin poikani joutui 3-vuotiaana samanikäisen tytön ahdistelemaksi. Tyttö painui päälle kuin yleinen syyttäjä ja ahdisti pojan seinää vasten. Pussasi tätä sitten - tomerin ottein. Poika ajatteli poistua, kun yksi pusu oli suikattu. Tyttöpä ei päästänytkään, vaan sanoi määrätietoisesti: "Uutestaan".

Äänestä

...ite sain kans 11v ja se oli kaukana nautinnollisesta herkästä hetkestä :DD

Mun tytöllä alko menkat just (12v) ja oon itekin vähän herkistyneessä tilassa.

Mun tytöllä on ollu säpinää poikien kanssa jo pari vuotta, on kuulemma pojat ehdotellu lähempää kontaktia (pussailua ja halailua siis!) mutta tyttö sanoi mulle ettei näin nuorena vielä viitti :D ehkä nyt pikkuhiljaa alkaa lämpenemään asialle...kun otti ison harppauksen kohti isoa tyttöä...tosin äidillä on varmaan edessä iso harppaus kohti pyykkikasoja, ei 12v osaa vielä hoitaa menkkoja. Pidettiin juhlat, eräänlainen riitti.

Äänestä
  • Unohdin jo että ne menkatkin kai kohta alkaa. Sitten se on aivan pakko myöntää että pikkutyttöseni on kovaa vauhtia kasvamassa isoksi. En niin millään vielä haluaisi. Kunpa voisi laittaa lapsensa lasikupuun, josta voisi häntä ihailla.

    Juhlat kuulostaa kivalta - kaikki tarjottavahan voisi olla punaista, hmm ;)

    Äänestä

pusu oli joskus 195* lastentarhassa. ( nyk päiväkoti toim. huom.) Viimeisimmän muistan kuin eilisen päivän , n. 1.8 vuotta sitten Vastakappale tuli hämillsen näköiseksi kun oli sellainen 0,5 sekuntia kestävä hipaisu huulille, olin minäkin hämilläni, aikainen mies.
Menkat, niistä ei ole huolta mutta 3 pikkujätkää joilla alkaa aamukankeus " vaivata" ja ennenpitkää joutuu selittämään märkien unien merkillisyyden ja mystiikan.......

Äänestä
  • poikiakin, vaikka vähän pienenpiä. *Huokaus* Jossakin vaiheessa tämäkin salaperäisten unien ihmeellisen maailman selittäminen on edessä. Nyt pojat lähestyvät asiaa luonnontieteelliseltä kannalta, puhuvat parittelemisesta ja "niistä, jotka on kuin itiöemiä".

    Lapsille olisi kyllä pitänyt putkahtaa synnytyksessä joku päivityskortti, jolla heidän aivonsa voisi ohjelmoida samalla tavalla kuin tietokoneen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Zaria kirjoitti:

Tänään se sitten tapahtui... oma lapsukaiseni sai ensi suukon "bileiden" leikissä. Voih, mitä ristiriitaisia tunteita! Olen tietenkin iloinen että minulle kerrottiin, mutta tyttelini on vasta 11-vuotias. Tästäkö se alkaa?? Hyvänen aika, en ole valmis!!! Nyt on äidillä kriisi.

Mietin omaa ensisuudelmaani. Oli tämä tyttäreni kokemus kauniinpi. Minun ensi suudelma oli humalaisen pahanhajuinen märkä nuolaisu linja-autoasemalla. Siitä ei jäänyt mitään kaunista muistoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu