Kaverilleni sattui eilen hauska tapaus kantakaupungin ravitsemusliikkeessä pikkutunneilla. Meni iskemään vetävän näköistä lyyliä ja homma näytti etenevän hyvin, kaverini on ilmeisesti vastakkaisen sukupuolen silmissä houkutteleva. Jossain vaiheessa keskustelua se onneton meni kuitenkin kuuden kaljan löystämänä avautumaan ja myönsi asustavansa vuokralla. Se siitä, nainen muuttui hetkessä jäätäväksi. Etsi kai rikasta omistusasujaa tms. korkeasti koulutettua ja menestyvää henkilöä. Mutta ällistykseni oli suuri kun nainen vielä kysyi viettääkö kaverini päivät PIERESKELLEN SOHVALLA. Eihän tuota slogania tule mieleen ellei ole vieraillut tällä palstalla ja vielä ahkeraan. Kotimatkalla tapaukselle jo naureskeltiin eikä kaverini kapakasta kotiin mennyt. Seuraavalle lyylille se ei nimittäin hiiskahtanutkaan asumisoloistaan!
Lukevatko naisetkin tätä palstaa?
Kauluri
3260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Lukee naiset tätä palstaa, totta kai. Asunnon se nainenkin tarvii - yhtä lailla kuin mieskin. :)
Olipa muuten aika tyly kommentti tuolla naisella, mistä kerroit tuon jutun. Itse kun aikanaan oman körmyni löysin, niin eipä siinä ollut merkitystä, asuuko vuokralla vai ei. Itse asiassa tilanne oli se, että mies asui vuokralla ja minä omassa. Nyt meillä on yhteinen koti ja onnellisesti asustellaan. Tosin isompaa asuntoa nyt harkitaan, joten siksi nämä asuntojen hinnat kiinnostaa ja niitä seuraillaan.
Aina kun mainitsen asumismuotoni alkavat naiset sihistä kuin kiuas ja häipyvät horisonttiin jonkin vuokralaisen tai omistusasujan kainalossa.
Hekkkotelin itsekseni. Ai silleen meni kaverilla.