ruokareseptejä?

:???

millaisia ruoka annoksia te olette aksuillenne antaneet? onko teillä jotain hyviä ruuan valmistus ohjeita mitä voisi valmistella? :) kertokaa ihmeessä kaikki mitä tiedätte olisi mukavaa jos voisin tehdä aksulleni jotain annoksia ;)

2

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kkkootttiillooo

      no kotilot syö esim.porkkanaraastetta ja kurkkuraastetta mielellään.myös kokonaisena kelpaa.tässä on oikea resepti:laita porkkanaa ihan pieniksi paloiksi,salaattia pieniksi paloiksi ja kurkkua.seuraavaksi kostuta ne,ja sekoita.sitten kaurahiutaleita.minun aksut ainakin syö\kotilot

    • Naminamnam

      No meillä syödään mieluusti kalan ruoka sekoitusta eli: kalanruoka pillereitä, salaattia, kasvien lehtiä (kesällä ulkoa)ja jotain muuta pientä kuten porkkana raastetta. Ja kaikkea otetaan hieman ja vettä (kalanruoka pillerit pehmentyy vedessä ) ja sekoitetaan astiassa,kun seos on valmis voit tarjoilla sen . Terveellinen monipuolinen ja herkullinen. Siinä tulee vesi mukana joten ei tarvitse laittaa erikseen vettä. Jos haluaa seepian suomua /liitujauhoa (tai jotain sen tapaista en ole varma onko toi liitujauho tosiaan liitujauho ) niin voi laittaa päälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      85
      7455
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      96
      5384
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      257
      4595
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      44
      4495
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      62
      3247
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      49
      2685
    7. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2348
    8. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2322
    9. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      49
      2313
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2184
    Aihe