minulla ainakin jää katsominen 3kk jollei tarjonta parane,ja kuulema uusia kanavia ei ole tulossa ,koska ei ole taajuuksia.OHESSA LAINAUS MTV3 SIVULTA:
(Miksi antenniverkon katsojat saavat MTV3 Kanavapaketissa vaan kaksi uutta kanavaa, kun kaapeliverkossa saadaan neljä?
Antenniverkossa ei tällä hetkellä ole enempää taajuuksia vapaana. Kun taajuuksia vapautuu, täytyy olla toimilupa kanavan lähettämiseen. Toimilupia kyllä haetaan ja toivottavasti tulevaisuudessa antennitalouksiin saadaan myös puuttuvat luvat. Kaapeliverkossa vastaavia lupia ei tarvita.)
ELI ENSINKÖ UUDET KÄYTTÄJÄT MAKSAVAT TYHJÄSTÄ JA SITTEN ,KUN JOSKUS TULEE UUSIA KANAVIA NIIN SIT KANNATTAA VASTA LIITTYÄ?
T:kohta entinen kanavapäälikkö
(Miksi antenniverkon katsojat saavat MTV3 Kanavapaketissa vaan kaksi uutta kanavaa, kun kaapeliverkossa saadaan neljä?
Antenniverkossa ei tällä hetkellä ole enempää taajuuksia vapaana. Kun taajuuksia vapautuu, täytyy olla toimilupa kanavan lähettämiseen. Toimilupia kyllä haetaan ja toivottavasti tulevaisuudessa antennitalouksiin saadaan myös puuttuvat luvat. Kaapeliverkossa vastaavia lupia ei tarvita.)
ELI ENSINKÖ UUDET KÄYTTÄJÄT MAKSAVAT TYHJÄSTÄ JA SITTEN ,KUN JOSKUS TULEE UUSIA KANAVIA NIIN SIT KANNATTAA VASTA LIITTYÄ?
T:kohta entinen kanavapäälikkö
Vastaukset 15
Vanhimmat
huonosti perusteltu mtv3 väeltä.olisin halunnut enemmmän tietoa,kuten mistä tämä viive johtuu?ei luulisi yhden luvan myöntämisen kestävän kovin kauaa.kuka viivyttelee,yleisradioko?luulisi mtv3 olevan jotain vaikutusvaltaa.soittaisivat ja sanoisivat että päätöksiä pöytään!
ne uudet kanavat.Mitä enempi teitä hölmöjä "kanavapäälliköitä" ilmaantuu sen enempi kertyy rahaa,joilla sitten lunastetaan luvat uusille kanaville.Siellä häärii johtokunnassa entinen yleläinen Wessberg ja ylen kanavat on vissiin saatu lahjaksi,että pääsevät alkuun.
vaan kaapelioperaattorit ja plus tv.Eikä plus tv ole yhtä kun MTV.yrittäkää nyt ymmärtää se.
ei aina tarvii kaikkea "ymmärtää". tämä kanavapäällikön virka onneksi ei maksa mitään,mutta jotkut ostaa kortteja ärrältä tai kodinkoneliikkestä niin ne jo maksaakin tyhjästä?
minulla ainakin lukee ,että "mtv max" "subtv juniori" eli kai ne ohjelmat on sentään mtv:n.
ei aina tarvii tietää kuka omistaa mitäkin vai ERKKO?
Mitä höliset:
"Eikä plus tv ole yhtä kun MTV"
Miksi sitten mainostavat:
"MTV3 ylpeänä esittää"?
http://www.mtv3.fi/kanavapaketti/
Jos ovat kehitelleet PlusTV-nimen,
ei se tosiasioita mihinkään muuta.
MTV3 mikä MTV3.
Ja floppaavat oikein kunnolla.
Kyseinen kanavapaketti on MTV3:n, ja sitä myy erillinen yritys PlusTV, joka ei ole MTV3:n omistuksessa. PlusTV toimii vain antenniverkossa, joten kaapeliverkossa MTV3:n kanavapakettia myyvät kaapelioperaattorit (eikä sillä siten ole PlusTV-nimeäkään).
Ainakin teoriassa PlusTV:n myymään kanavapakettiin voi tulevaisuudessa kuulua muitakin kanavia kuin MTV3:n kanavapaketti.
Floppi mikä floppi.
Mielenkiintoista nähdä, koska MTV3 sen tunnustaa.
Rahat haaskattiin formuloihin, takaisin ei saada.
Typeryksiä ei oli niin paljoa, että kustannukset
katettaisiin "myyntituloilla".
Mainostajat ovat älykkäitä, eivätkä laita
rahojaan jälkilähetysformuloihin, joita
harvat katsoo.
Koko PlusTV on perustettu formula1:sten rahoittamiseen.Se niillä kanavilla näytettävä täyteohjelma formuloiden välissä on halvimmista halvinta roskaa,mitä kansainvälisiltä ohjelmamarkkinoilta voi ostaa.
PlusTV on perustettu välittämään maksullisia kanavia antenniverkossa.
MTV3:n kanavapakettiin F1:n tuleva formaatti toki on vaikuttanut. Lähinnä kyllä ajankohtaan, sillä nyt kanavapaketti esiteltiin raakileena.
Formulaa yrittävät myydä.
Perse repesi, kun maksoivat liikaa.
Rahat meni, taksin eivät saa kun pilasviat
törttöilyllään mainosrahatkin.
Paska juttu.
Turha enää on pidätellä, kun paskat on jo housussa.
PlusTV:llä kun ei ole tekemistä Maikkarin kanssa. Maikkaria kiinnostaa formuloiden myyminen ja PlusTV:tä kiinnostaa rahan vetäminen siitä Maikkarin ja katsojan välistä.
Homman onnistumisen näkee vasta joskus ensi vuoden puolivälissä. Veikkaan, että homma menee aika lailla plus miinus nolla taloudellisesti. Jolloin se tietysti on MTV3:n kannalta jonkinlainen onnistuminen jatkoa ajatellen.
Jos nollatulos yrittämisessa on onnistuminen,
yritys on menossa konkurssiin.
Itse veikkaan piiitkää miiinusta.
en aio maksaa formuloiden katsomisesta mitään. ne ajaa joka tapauksessa katsoin tai en ja sama milloin ne näkee tai kuulee! eli täys floppi mtv:ltä koko homma? ja ainakin nyt tuleva ohjelma on roska uusintoja ilman tekstejä ja välillä ilman ääntä.Taidan lopettaa työttömyyden ja mennä oikeisiin töihin kanavapäällikön virasta ,sitä paitsi eiks noi kanavat jäädy talvella?
Liiketoiminta on vähän pitkäjänteisempää hommaa. Kun katsojat on saatu hankkimaan se kortti ja kerran maksamaan kanavistaan, kynnys hankkia maksullisia televisiopalveluja on jatkossa alhaisempi.
Sitä paitsi olisihan se onnistumista sekin, että MTV3 onnistuu kompensoimaan ne kohonneet F1-lähetysoikeusmaksut. Noin 3,3 miljoonaa vuodessa aiempaa enemmän.
eli jos miljoona katsojaa niin se tekee 3e/henkilö? sen minäkin olisin valmis maksamaanm