mistä voi johtua että kun simini sai kaksoset niin heti kun he kasvoivat taaperoikään toiseen lapseen ei voinut enää koskea. simini ei voi ottaa kyseistä taaperoa syliinkään. näyttöön tulee object error. siinä voi valita cancel, reset tai delete. ekan kerran painoin deleteä ja lapsi hävisi kokonaan perheestä. nyt kun aloitin pelaamaan lapsi on taas perheessä mutta makaa ulkona eikä sitä voi ottaa syliin kun tulee taas tuo error. enkä pysty klikkaamaan kyseistä simisä katsoakseni tarpeita.. kohta se varmaan kuolee siihen pihalle kun en voi tehdä mitään..
apua. mistä voi johtua ja voinko tehdä jotain??
apua. mistä voi johtua ja voinko tehdä jotain??
Vastaukset 5
Vanhimmat
että perhe muuttaa talosta. Tai mitä tapahtuu kun painat reset...resetistä sen pitäs hoitua mutta jos ei niin muuta konstia ei tule mieleen.
reset ei valitettvasti auttanut. siinä se simi jonka olin käskenyt ottaa lapsen syliin vaan menee takas sinne missä se oli ennen kun käskin.
kokeilin myös muuttamista mutta silti se lapsi vaan makaa siellä maassa eikä sitä saa pois sieltä. :(
muissakin perheissä tuollaista jos on niin kokeile asentaa koko peli uudelleen
...joku sanoi, muuta se perhe uuteen taloon, voi hyvinkin olla apua. Ja toiseksi, tuo error-juttu kuulostaa siltä, mikä usein tulee kun on boolProp...-koodi päällä, eli kysynkin sulta että onko sulla se päällä? Nimittäin sitä ei kannata pitää päällä kun ei käytä, se aiheuttaa bugeja ja virheitä toisinaan.