mitä mieltä ootte?

mitäs mieltä ootte pitäiskös mikan päästä linnan juhliin jo tänä vuonna kun ei viime vuonna päässyt? onhan se kumminkin tehnyt asioita mitä kukaan suomalainen ei ole aikaisemmin tehnyt. toivottavasti serkku poika pääsee niin kateellisia vituttaa vielä enemmän..heh heh
3674
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä ehdottomasti!
Valittiinhan Mika Vuoden suomalaiseksi moottoriurheilijaksikin. Olisi hienoa nähdä hänet Linnan juhlissa puku päällä. Sitä paitsi juhliin on usein kutsuttu muitakin ansioituneita urheilijoita kuin vain mestareita esim. naisten jalkapallomaajoukkueen pelaajia viime vuonna.

Äänestä

Mokamikaa(hyvä lempinimi muuten). Samalla perusteella pitäisi Räikkönen, Kovalainen, Rosperg, atte mustone, toni vilander, mika häkkinenkin ottaa.
Kuka nyt pikkuluokan kuskia presitenin linnaan ottaisi.

Itseasiassa mielestäni urheilijoista pitäisi valita vain parhaat ja jättää tilaa oikeasti tärkeille ihmisille

Äänestä

Mikan päästävä linnaan ja heti. Arajärvi hoitelee homman niin, että Mika ja se toinen Mika tuotapikaa linnassa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tommy... kirjoitti:

mitäs mieltä ootte pitäiskös mikan päästä linnan juhliin jo tänä vuonna kun ei viime vuonna päässyt? onhan se kumminkin tehnyt asioita mitä kukaan suomalainen ei ole aikaisemmin tehnyt. toivottavasti serkku poika pääsee niin kateellisia vituttaa vielä enemmän..heh heh

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu