Ärsyttävät kilpailjat 2006

Tämän vuoden Big Brother on mielestäni ollut tapahtumarikkaampi ja hauskempi kuin viime vuonna. Tehtävätkin on ollut paljon monimutkaisempia ja pidemmälle mietittyjä. En vain kenellekään talon asukkaista soisi tänä vuonna voittoa.

Hanne on oikeastaan ainoa joka ei ärsytä minua. Joten jos olisi valittava niin soisin Hannelle voitto rahat. Onhan hän myös alkuperäinen kilpailija.

Ollia on paljon morkattu ja kritisoitu. Mielestäni Olli on kuitenkin hyvä ja viihdyttävä tyyppi. Eihän se Ollin vika ole että isoveli on häntä suosinut. Ei kukaan muu olisi kyennyt niihin suorituksiin mitä hänelle on suotu. Olli ei kuitenkaan ole ollut talossa yhtä pitkään, niin voitto olisi väärin.

Sarissa hyvät puolet on siinä että ei puhu hirvesti selän takana. Ärsyttävät puolet vievät kuitenkin voiton. Jatkuva laulaminen on kauhean kuuloista ja Kakin kanssa riehumista on nähty ihan liikaa.Ääääk...

Kaki on ärsyttävyyden huippu. Ei minkäänlaista tilanne tajua. Yritin alku viikoina löytää hänestä sympaattisia piirteitä, mutta ensi vaikutelma piti paikkansa. Harmittaa todella paljon jos todellakin voittaa.

Jani on aika mitätön hahmo vieläkin.

Mian puhetyyli ärsyttää.

Vanhoista kilpailjoista olisi ollut mukava nähdä Mirkaa pidempään. Uskon että olisi ollut todella räväkkä persoona. Mirakin olisi vähän pidempään saanut jatkaa.

2

562

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on alkanut

      siispä laatikkoon koko poppoo pahveja kaikki. osaavat anella keittoo ja nukkumista siinä luovuus.valinta kilpailijoista on iskenyt ohi voiko enää huonommin valita? sitten kun vielä nää toiset pahvit äänesti fiksuimmat pois.

      • Melkein kaikki kilpailijat ovat kieltämättä kyllä olleet mielenkiintoisia persoonia. Ihan taviksia ei ohjelmaan tänä vuonna ole valittu. Tekee kyllä ohjelmasta mielenkiintoisen, mutta ei herätä oikein sympatioita. Vaikea asettua kenenkään kilpailijan asemaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      215
      7724
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      58
      3043
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      199
      2457
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1913
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      189
      1830
    6. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      24
      1562
    7. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      75
      1301
    8. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      28
      1212
    9. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      38
      1193
    10. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      72
      1040
    Aihe