Ärsyttävät kilpailjat 2006

Tämän vuoden Big Brother on mielestäni ollut tapahtumarikkaampi ja hauskempi kuin viime vuonna. Tehtävätkin on ollut paljon monimutkaisempia ja pidemmälle mietittyjä. En vain kenellekään talon asukkaista soisi tänä vuonna voittoa.

Hanne on oikeastaan ainoa joka ei ärsytä minua. Joten jos olisi valittava niin soisin Hannelle voitto rahat. Onhan hän myös alkuperäinen kilpailija.

Ollia on paljon morkattu ja kritisoitu. Mielestäni Olli on kuitenkin hyvä ja viihdyttävä tyyppi. Eihän se Ollin vika ole että isoveli on häntä suosinut. Ei kukaan muu olisi kyennyt niihin suorituksiin mitä hänelle on suotu. Olli ei kuitenkaan ole ollut talossa yhtä pitkään, niin voitto olisi väärin.

Sarissa hyvät puolet on siinä että ei puhu hirvesti selän takana. Ärsyttävät puolet vievät kuitenkin voiton. Jatkuva laulaminen on kauhean kuuloista ja Kakin kanssa riehumista on nähty ihan liikaa.Ääääk...

Kaki on ärsyttävyyden huippu. Ei minkäänlaista tilanne tajua. Yritin alku viikoina löytää hänestä sympaattisia piirteitä, mutta ensi vaikutelma piti paikkansa. Harmittaa todella paljon jos todellakin voittaa.

Jani on aika mitätön hahmo vieläkin.

Mian puhetyyli ärsyttää.

Vanhoista kilpailjoista olisi ollut mukava nähdä Mirkaa pidempään. Uskon että olisi ollut todella räväkkä persoona. Mirakin olisi vähän pidempään saanut jatkaa.

2

594

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on alkanut

      siispä laatikkoon koko poppoo pahveja kaikki. osaavat anella keittoo ja nukkumista siinä luovuus.valinta kilpailijoista on iskenyt ohi voiko enää huonommin valita? sitten kun vielä nää toiset pahvit äänesti fiksuimmat pois.

      • Melkein kaikki kilpailijat ovat kieltämättä kyllä olleet mielenkiintoisia persoonia. Ihan taviksia ei ohjelmaan tänä vuonna ole valittu. Tekee kyllä ohjelmasta mielenkiintoisen, mutta ei herätä oikein sympatioita. Vaikea asettua kenenkään kilpailijan asemaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13202
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      84
      3658
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      95
      2914
    4. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      36
      1389
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      275
      1384
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      151
      1329
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1274
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1204
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      989
    Aihe