Tämän vuoden Big Brother on mielestäni ollut tapahtumarikkaampi ja hauskempi kuin viime vuonna. Tehtävätkin on ollut paljon monimutkaisempia ja pidemmälle mietittyjä. En vain kenellekään talon asukkaista soisi tänä vuonna voittoa.
Hanne on oikeastaan ainoa joka ei ärsytä minua. Joten jos olisi valittava niin soisin Hannelle voitto rahat. Onhan hän myös alkuperäinen kilpailija.
Ollia on paljon morkattu ja kritisoitu. Mielestäni Olli on kuitenkin hyvä ja viihdyttävä tyyppi. Eihän se Ollin vika ole että isoveli on häntä suosinut. Ei kukaan muu olisi kyennyt niihin suorituksiin mitä hänelle on suotu. Olli ei kuitenkaan ole ollut talossa yhtä pitkään, niin voitto olisi väärin.
Sarissa hyvät puolet on siinä että ei puhu hirvesti selän takana. Ärsyttävät puolet vievät kuitenkin voiton. Jatkuva laulaminen on kauhean kuuloista ja Kakin kanssa riehumista on nähty ihan liikaa.Ääääk...
Kaki on ärsyttävyyden huippu. Ei minkäänlaista tilanne tajua. Yritin alku viikoina löytää hänestä sympaattisia piirteitä, mutta ensi vaikutelma piti paikkansa. Harmittaa todella paljon jos todellakin voittaa.
Jani on aika mitätön hahmo vieläkin.
Mian puhetyyli ärsyttää.
Vanhoista kilpailjoista olisi ollut mukava nähdä Mirkaa pidempään. Uskon että olisi ollut todella räväkkä persoona. Mirakin olisi vähän pidempään saanut jatkaa.
Ärsyttävät kilpailjat 2006
2
601
Vastaukset
- on alkanut
siispä laatikkoon koko poppoo pahveja kaikki. osaavat anella keittoo ja nukkumista siinä luovuus.valinta kilpailijoista on iskenyt ohi voiko enää huonommin valita? sitten kun vielä nää toiset pahvit äänesti fiksuimmat pois.
Melkein kaikki kilpailijat ovat kieltämättä kyllä olleet mielenkiintoisia persoonia. Ihan taviksia ei ohjelmaan tänä vuonna ole valittu. Tekee kyllä ohjelmasta mielenkiintoisen, mutta ei herätä oikein sympatioita. Vaikea asettua kenenkään kilpailijan asemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135