voi kun ihanaa!!! mies vihdoin ja viimein suostui, että aletaan yrittään kolmatta vauvelia!
ihanaa on
ihanaa on
3278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meillä on nyt kuukausi yritetty ensimmäistä vauvaa. :) Pillerit jätin pois kuukausi sitten ja nyt pitäisi alkaa kuukautiset, vaan ei kuulu, eli päivän myöhässä. Tosin pillereiden lopettamisen jälkeenhän ne on varmaankin epäsäännölliset. Mutta raskauden merkit ollu jo pari viikkoa, eli rinnat älyttömän kipeet ja mies kommentoi niiden jopa vähän kasvaneet, johtuu varmaan turvotuksesta. Alavatsaa on nipistellyt, huimaa ja pissattaa usein. Toivottavasti tämä on raskautta, ettei pillereiden poisjäännin haittavaikutuksia... :/ Se olisikin ihme, jos näin nopeasti olisi tärpännyt. Täytyy malttaa odottaa ainakin huomiseen raskaustestin tekoa. Onnea teille kolmannen yritykselle!
onnea teillekkin! mulla oli ekassa raskaudessa ihan eka oire rintojen arkuus, toivoin niin kovasti vauvaa, että en uskaltanut toivoa mitään. sitte parin viikon päästä kun alkoi tulemaan muita merkkejä niin uskaltauduin tekemään testin! =) toivottavasti teillä on tärpänny!!!
Voih, oonpa kateellinen! Hurjan paljon onnea teille!! Kunpa meilläkin mies näyttäisi vihreetä valoa sille ensimmäiselle! Mutta ei tunnu mikään (paitsi aika) auttavan. Tuntuu siltä, että kaikkea paitsi kiristystä, lahjontaa ja uhkailua on kokeiltu! Noh, ehkä meidänkin vuoro tulee... Mutta miljoonasti onnea yritykseen teille! :)