Mielestäni Kakko-harpun voisi vaihtaa kehen tahansa muuhun juontajaan. Kakon kysymykset ovat järjestään todella pöhköjä, ja nainen on muutenkin niin älyttömän jäykkä, että haastatteluja kuunnellessa tuntee vain myötähäpeää hänen puolestaan. Kakon kysymykset ja tökerösti esitetyt vihjailut ovat usein kuin juuri pahimmista teiniangsteista kärsivän pissiksen suusta, kuten nyt esim. eilen Mialta "ai et muka muista, just joo" ym. samantyyppiset älyttömyydet.
Kakon "juontaminen" oli jo viime vuonna täysin ala-arvoista, joten ei voi kun miettiä, kenen kanssa kyseinen emäntä on peuhannut työpaikkansa pitääkseen.
Kakon "juontaminen" oli jo viime vuonna täysin ala-arvoista, joten ei voi kun miettiä, kenen kanssa kyseinen emäntä on peuhannut työpaikkansa pitääkseen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Sellainen kun on ohjelmakin.
Tönkkö, mauton ja härski.
jokin aika sitten juttua, että Kakolla olisi suhde jonkun BB tiimiin kuuluvan varatun miehen kanssa..
seuraavassa numerossa oikaisu, että juttu ei pitänyt paikkaansa. kuten noissa pa*kalehdissä usein on.
Sunnuntain lähetystä katsoessa joutuu aina vaihtaa kanavaa ku tulee Kakon haastatteluiden vuoro. Hävettää sen puolesta! Yrittää olla jotenkin niin hauska ja samaan aikaa kyselee ja käyttäytyy todella tökerösti.
En tajua mitä hauskaa on siinä, että tyyppi ihan selvästi ei valmistaudu kunnolla ja sitten sekoilee ja nauraa itellensä ihan innoissaan.
Ei haastattelukysymykset ole Marin itsensä tekemiä. Käsikirjoitukset tehdään muualla.
Mari on ihan hyvä!
Ei sitä niin täydellinen tarvitse
tällaisessa ohjelmassa olla.
Opettelisi ne sitten edes sujuvammin esittämään. Typerätkin kysymykset voi esittää monella tavalla, ja kakon töksähtelevä, hapuileva ja v-mäinen tyyli on yksinkertaisesti vain tuskaista katsottavaa.
mieltä!
Tökeröä ja töksähtelevää haastattelua ja puhuu joillekin haastateltaville tylysti ja yrittää nolata ja toisia taas kohtelee täysin eri tavoin.
no ehkäpä hän tekee vain työnsä, ja tähän pieni newsflash, hän EI kirjoita kysymyksiään itse! mitä te oikein luulette... vaikka ärsyttävän kuvan antaakin itsestään.
välikommentit ja esiintyminen!
Samat kysymykset voi esittää eri tavalla. Lisäksi kommentteja vastauksiin ei ole valmiiksi kirjoitettu.
Tosi mautonta hiillostusta oli Mian haastattelu. Järkytti katsoa. Oli lähteä silmät ja korvat päästä. Ei noin tylysti ihmistä kohdella.
sekä neutraali että ystävällinen niin siinä tulee pannukakku.kakon kaikki repliikit on etukäteen kirjoitetut.sehän kuuluu formaattiin.
ON PUMPATTU TÄYTEEN BOTOXIA, SIKS EI ILME VÄRÄHDÄKÄÄN
siis kuinkas niin.. ihan asiallisia kysymyksiähän kakko esitti, varsinkin kysymykset siitä Kakin hipelöinnistä ja talossa "räväyttämisestä" oli kyllä oikeutettu.. yritti vielä rauhoitella Miaa alussa, kun tämä näytti olevan aivan paniikissa.
Jos joku haastattelun mokasi niin Mia idioottimaisilla vastauksillaan..
Tarkoitti varmaan hyvää, mutta oli ylireagointia. Eihän Mialla mitään hätää ollut. Toisaalta jotkut muutkin hössöttivät samalla tavalla.
myös mun mielestä'
täysin ammattitaidoton juontaja
voimailusiipeen ehdottomasti(käyttäny dopingia,semmosia muskeleita ei naisille tule luonnostaan)!Se on yrittänyt dissata Kakia jo monena sunnuntaina,koittaa saada häädetyt asukkaat haukkumaan Kakia että suurelle yleisölle jäisi negatiivinen mielikuva talon parhaasta viihdyttäjästä.Surkea tapaus se Kakko!
Tottakai kaikki tietää, ettei Kakko kirjoita kysymyksiään itse, mutta tapa jolla hän ne esittää on kammottava! Ei mitään luontevuutta ja vääntelee naamaansa omituisesti. Sellaiset otsarypyt niin nuorehkolla (?) ihmisellä ovat vastenmielistä katsottavaa. Lisäksi kehonkieli kertoo turhasta jäykkyydestä.
Katsoin aikanaan Englannin BB:n kolmatta tuotantokautta, joka esitetiin subilla pari vuotta sitten. Englannin "Kakko" eli Davina oli aivan erilainen kuin "kökkö-kakko". En usko, etteiko vastaavan tasoista juontajaa olisi löytynyt myöskin Suomesta!
Toissa viikon haastattelussa mari oli ihan erilainen, syytti silloin miaa siitä miran "avautumisesta" ja kuiskasi vielä miralle haastattelun jälkeen, että olit ihana. Ei ollut Mian syy, että Mira putosi, sen olisi marinkin pitänyt tajuta ja kohdella kaikkia tasapuolisesti. Aivan hirveä haastattelu, taas lyötiin lyötyä mutta onneksi Mia sentään osasi joissakin kohdissa kuittailla takaisin.
Olen toooosi pettynyt mari kakkoon!
hoiti kysymykset tosi hyvin. kakko tosi törkeä.potkut tollasista törkeyksistä.
ammattilaiselta itsekään.
Tottakai Mari puhui asioista, jotka kiinnostavat katsojia!
BB ON viihdeohjelma.
Kakon ei tarvitse osata juontaa paremmin koska hän on kaunis