pojalle Rauli nimen?Minusta se on ihan kauhian ihana nimi,olen sitä miettinyt pojalle.Mut mielipiteitä..
Laittaisitko sinä
AnmariH
6555
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
No enpä laittaisi. Korkeintaan siinä tapaukesssa, että nimi tulisi miehen suvusta ja se olisi miehelle erittäin tärkeä sisällyttää myös lapsen nimeen. Tai joku muu vastaava syy. Yrittäisin kyllä kiertää asian, etsimällä jonkin toisen, paremman nimen.
Minäkin tykkään, kiva nimi :) ja onhan ainakin kuuluisa kaima, rauli "badding" somerjoki...
hyvä!
Sopii lapselle, mutta on myös reilun miehekeäs nimi aikuiselle miehelle.
Hyvä valinta, mutta nimet on niin makuasioita, että niistä on kyllä aika turha muilta kysellä. Laitatte sen mikä kumpaakin vanhempaa miellyttää.
laittaisi. Ihan hirveä nimi.
ihan hyvä nimi. tuttavapiiristä löytyy muutama Raul, mut niitä molempia kutsutaan Rauliksi sen takia mun mielestä toi Rauli on parempi.
niin voisin laittaakin.
Mielummin laittaisin Rauli, kuin esim. Niko.