VIIKKOTEHTÄVÄ

Joutuvat kokoomaan 1000 palan palapelin. Valmista kuvaa ei mallina vaan joutavat tekemään sen ilman apuja. Saivat sen verran jo selville, että palapelissä on BB talon asukkaita.
101431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

arvannut asiaa sanotaanko noin 30 min sitten. Ai että niistä palapeli, jännää. Lisää tällaisia!

Äänestä

?????

Äänestä

Tästä nyt sitten sata aloitusta peräkkäin.

Äänestä
  • Missä otsikossa lukee viikkotehtävä?

    Äänestä


  • viikkotehtävä??? kirjoitti:

    Missä otsikossa lukee viikkotehtävä?

    lisäksi useita muita aloituksia hieman erilaisella otsikolla (käsittelevät kyllä samaa aihetta

    Äänestä

Taitaa olla kuvassa monta pientä kuvaa. Luultavasti löytyy kaikki talon asukkaat, myös jo tippuneet.

Äänestä
  • Taitaa löytyä koska esim Jaakon ja Miran kuvat on jo löytyneet tippuneista.

    Äänestä

Nyt vaan keittoa tänään tai huomenna ja jo eroteltu ja koottu palapeli on lattialla ja homma alkaa alusta :)

Äänestä
  • kyllä luulisi tehtävän onnistuvan.on tässä kuitenkin 4 päivää aikaa se koota.ainakin tekemistä moneksi päiväksi kaikille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuli... kirjoitti:

Joutuvat kokoomaan 1000 palan palapelin. Valmista kuvaa ei mallina vaan joutavat tekemään sen ilman apuja. Saivat sen verran jo selville, että palapelissä on BB talon asukkaita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu