Kymysyksiä

=Daisy=

Heipat!

Tämän typyn haaveena olis päästä taasen näin talven tullen vaaleahiekkaiselle rannalle, turkoosin meren äärelle... Thaimaahan tai muualle kaukomaahan ei nyt ole budjettia, joten löytyiskö Maltalta edes vähän jotain sen suuntaista..??

Eli, kiinnostais enemmänkin kauniit maisemat kuin turistimestat. Mihin siis kannattaisi suunnistaa jos kohteena olisi Malta?

Entä, onko kokemuksia Maltalla oleskelusta helmi-maaliskuussa?

2

1168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei ole liiemmin

      rantoja, vaan pieniä lahden poukamia tai louhittuja kallioita missä voi ottaa aurinkoa. Maltalla on kylmintä juuri tammi-helmikuussa, päivälämpötila korkintaan n. 15 astetta ja vuotuiset sateet ovat juuri enimmillään näinä kuukausina. Maalis- ja huhtikuu erittäin tuulisia ja scirocco tuo hiekkaa Saharasta. Olin viime viikon Maltalla ja saari alkoi valmistautua talveen. Joka puolella maalailtiin ja vasarat paukkuivat. Paikalliset naiset kulkivat talvisaappaat jalassa, kun taas engelsmanni turistit kulkivat shortseissa. Olimme viimeiset turistit, jotka Finnair toi Suomeen suoralla lennolla. Talvella jos sinne haluat, niin jodut lentämään esim. Frankfurtin tai Rooman kautta.
      Ravintolat ammottivat jo tyhjyyttään, niin mitenköhän sitten talvella?

    • haluat

      niin Euroopassa ei ole lämmintä tammi-helmikuussa.
      Suosittelen sinulle Egyptiä tai Dubaita. Ao. kuukausina lämmintä ei ole edes Kanarialla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      54
      4756
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      173
      4292
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3912
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      127
      3892
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      49
      3691
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      79
      3508
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      99
      3064
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2905
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2726
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      16
      2476
    Aihe