kopiosuojauksen kiertäminen?

onnistuuko

pystyykö kasetin kopiosuojauksen kiertämään millään konstilla? tarttis dvd:lle saada kopioitua mutta valittaa kopiosuojaa...vinkkejä kehiin kiitos!

5

1348

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xvy

      Etkö tiedä että kopiosuojauksen kiertäminen on RIKOS sillä eduskunta päätti tehdä siitä uudessa tekijänoikeuslaissa RANGAISTAVAA, joka on ollut voimassa 1.1.2006 alkaen.

      "Kyllä köyhillä taiteilija-poloisilla täytyy olla oikeus suojata omat teoksensa piratisoinnilta."

      • lässyn

        lässyn, ihan niinku ittekkää et olis ikinä kopsannu mitää


      • toimii
        lässyn kirjoitti:

        lässyn, ihan niinku ittekkää et olis ikinä kopsannu mitää

        ...


    • kaapeleita
    • Rahikaisella

      Olen kopioinut about 150 kasetillista elokuvia ja dokumentteja dvd:lle ja sitten viime yönä yhestä 6- osaisesta Auswitziä käsitelleestä dokumentista menikin vain 3 osaa dubbibkiin. Loput ei sitten millään.

      Konstit on monet ja kaivoin vanhimman toimivan videonauhurin esiin ja kytkin sen compositella dvd tallentimen perään ja johan pelittää sekä kovikselle että levylle. Syytä en tiedä, mutta ehkä se vanha VHS- nauhuri ei saa kaikkea irti nauhan estoista (muuten aika tuore YLE- ohjelma se dokum. ).

      Ei ole KOSKAAN ennen tullut esiin vastaava. En muuten nimittäis tätä kovin suureksi rikokseksi, koska yllytys on suuri, kun annetaan puolet matskusta ensin ilman suojausta. Enkä muutenkaan. Ja jos ei nämä konstit olis tepsinny, nin sitten olisin vetänyt kuvaputkelta S-VHS videokameralla loput osat suoraan dvd:lle. Laatu olis ehkä vähän kärsinyt, mutta aiheen vuoksi se kuitenkin nauhoitetaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      84
      6759
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      32
      3139
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1777
    4. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      27
      845
    5. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      45
      723
    6. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      59
      689
    7. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      27
      647
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      29
      646
    9. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      20
      635
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      25
      605
    Aihe