Eximake oy oulusta tarjoaa motoristeille matkoja keski-eurooppaan!! olisiko ketään kamuja lähdössä mukaan?? Lisää Eximake.com
MOOTTORIPYÖRÄLLÄ SAKSAAN!!
10
2034
Vastaukset
- Expat
Mihin tarvitset Eximaken apua? Mikäli omistat oman pyörän, niin et mihinkään.
Homma menee näin: a) valitse matkakohde/-kohteet b) suunnittele reitti c) huollata pyöräsi d) pakkaa varusteet e) laita ajopuku päällesi f) aja.- passimo
Lomani on vain 4 viikkoa.. ja haluaisin nähdä mahd paljon etelä eurooppaa..!!!Matkaan menee kuitenkin 5 päivää mutkin!! ja on myös huomattavasti kalliimpaa mennä ajamalla!!Eli palvelu vaikuttaa erittäin mielenkiintoiselta!!
- vaikuttaa
passimo kirjoitti:
Lomani on vain 4 viikkoa.. ja haluaisin nähdä mahd paljon etelä eurooppaa..!!!Matkaan menee kuitenkin 5 päivää mutkin!! ja on myös huomattavasti kalliimpaa mennä ajamalla!!Eli palvelu vaikuttaa erittäin mielenkiintoiselta!!
härskiltä rahan keräykseltä.
Kyllä kk;dessa kerkeää kiertää ja nähdä vaikka mitä, mihin matkaan menee 5 päivää? - muut matkaa
vaikuttaa kirjoitti:
härskiltä rahan keräykseltä.
Kyllä kk;dessa kerkeää kiertää ja nähdä vaikka mitä, mihin matkaan menee 5 päivää?http://kotisivu.mtv3.fi/ta/
http://www.bajahill.net/mpmatka-alpit.html
http://www.moottoripyora.org/cgi-bin/palsta/ikonboard.cgi?act=ST;f=41;t=26639;st=0
http://server.hallmanravintolat.com/oldbricks/jkl/oluthaku.html
http://koti.welho.com/ksurakka/Saksa02/alku.html
Jot sillikkää - Persaukiset Itkee
vaikuttaa kirjoitti:
härskiltä rahan keräykseltä.
Kyllä kk;dessa kerkeää kiertää ja nähdä vaikka mitä, mihin matkaan menee 5 päivää?Täällä ne persaukiset itkee heti kun joku keksii nerokkaan idean. Tiesitkö että suomessakin on valtavasti motoristeja joilla ois halu ja rahaa lähteä Eurooppaan lomalla mutta se alkusysäys ja lähtörohkeus puuttuu. He kaipaavat vaikka vain sille ensimmäiselle reissulle apua ja neuvoja ja sitten ehkä jo toisella kerralla menevät itse.
Kaikki ei oo niin hyviä kun sä kaikkitietävä ja kaikenosaava insinööri... Se härski rahankeräys on kaupantekoa, myyjällä on tuote ja asiakkaalla rahat.
Näin se menee. Mihin tahansa matkaan menee viisi päivää, jos ei pidä kiirettä ja kauas on pitkä matka. Kommentoi sitten kun sinulla kitisevä kommari on jotain asiaa... - Ihan Samaa
Persaukiset Itkee kirjoitti:
Täällä ne persaukiset itkee heti kun joku keksii nerokkaan idean. Tiesitkö että suomessakin on valtavasti motoristeja joilla ois halu ja rahaa lähteä Eurooppaan lomalla mutta se alkusysäys ja lähtörohkeus puuttuu. He kaipaavat vaikka vain sille ensimmäiselle reissulle apua ja neuvoja ja sitten ehkä jo toisella kerralla menevät itse.
Kaikki ei oo niin hyviä kun sä kaikkitietävä ja kaikenosaava insinööri... Se härski rahankeräys on kaupantekoa, myyjällä on tuote ja asiakkaalla rahat.
Näin se menee. Mihin tahansa matkaan menee viisi päivää, jos ei pidä kiirettä ja kauas on pitkä matka. Kommentoi sitten kun sinulla kitisevä kommari on jotain asiaa...Totta turiset. Olen havainnut, että kun kaikki viimeiset sentit on laitettu siihen prätkään, ei jää rahaa raukoilla edes kunnon ajovarusteiden ostoon. Saatikka mihinkään muuhun. Kuuntelen kokoajan valitusta miten on kallista se ja se... köyhälle kaikki on kallista sai sen sitten eurolla tai satasella. Sama pätee matkailun suhteen, halvimmalla mahdollisella mennään ja halvimpaan mahdolliseen paikkaan. Mikään muu ei ratkaise kuin halpa hinta. Mikä meitä vaivaa kun niin perin harva on valmis maksamaan laadusta???
Osaisko joku tän ketjun aloittajista vastata? - kysymys
onko sama firma ?
tiedot
Virallinen nimi:
EXImake Oy konkurssipesäYTJ
Y-tunnus:
22216005YTJ
Toimiala:
Henkilöautojen ja kevyiden moottoriajoneuvojen tukkukauppa (TOL: 45111) YTJ
Toimialakuvaus:
(Rekisteröity: )
Yrityksen tila:
lakannutYTJ
Yrityksen kotipaikka:
OULUYTJ
Yhtiömuoto:
KonkurssipesäYTJ
Yrityksen kieli:
suomiYTJ
Yhteystiedot
Postiosoite:
c/o Asianajotsto Harri Karjala Asemakatu 15 A 16YTJ
90100 OULU
Puhelin:
08 375040YTJ
- YAMAHA R1
rahalla saa ja pyörällä pääsee vittu mihin vaa..
- base motorist
PERUSVINKKEJÄ:
JOS SINULLA VÄHÄN AIKAA JA RAHAA...MENE SUORAAN LAIVALLA SAKSAAN JA JATKA SIELTÄ KESKI-EUROOPPAAN TAI ETELÄÄN
JOS ET VÄLITÄ AURINKRANNOISTA, TEE ITÄMEREN YMPÄRIAJO SUORAAN BALTIAN LÄPI. VAATII KUITENKIN HIEMAN ROHKEUTTA JA VAROVAISUUTTA.
- GSX 1100 R 95
Ajattelin lähteä moottoripyörällä saksaan tai eurooppaan. Hinnat ovat kuitenkin aivan järjettömiä... 650.00€-1200€. Tällä rahalla pääsee 2-3-vkk. Teneriffalle. HUI HAI...???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni821339Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä651125Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2041121Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ1751079Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121019Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä103973Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi68886Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍125840Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t123768- 77745