Kampaamot

Jyväskylässä...

Onko kenelläkään kokemusta Aki Korpisesta Jyväskylässä hääkampauksien suhteen? Olen ymmärtänyt, että paikka olisi tasokas, mutta onkohan partureiden välillä eroja ja muutenkin, onko paikka niin hyvä kun puhutaan?
Pitäisin kätevänä sitä, että samasta paikasta saisi sekä meikin että kampauksen. Ymmärtääkseni täältä saisi...?
Muitakin paikkoja voi ehdotella.
Ensi kesänä on häät tiedossa, mutta olisi kiva jo nyt käydä samassa paikassa värjyyttämässä hiuksia samalla parturilla :)

1

518

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NKPp

      Korpisella tosiaan vähän vaihtelee taso tekijän mukaan enkä kyllä muutenkaan sinne menisi... Näin itsekin entisenä kampaajana suosittelen läpimästi hius- ja kauneuskeskus Sinistä, siellä työskentelee Heidi -niminen kampausvirtuoosi, on todellinen oman alansa taitaja, ja on tietääkseni joskus työskennellyt tuolla korpisellakin. Samassa liikeessä saa sitten meikin joko kampaajalta itseltään tai ihan kosmetologilta jos haluaa. Hintatasokin on kohdillaan :) SUOSITTELEN!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      111
      7171
    2. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      59
      4757
    3. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4731
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      49
      3889
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3818
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      217
      3787
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      26
      3363
    8. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      51
      2731
    9. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      38
      2671
    10. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      38
      2299
    Aihe