Tänä aamuna löytyi kipeä patti rinnasta, nännipihan läheisyydestä. Hirveä pelko päällä ja vasta huomenna ultraan.
Onko kenelläkään ollut vastaavaa? auttakaa!
Onko kenelläkään ollut vastaavaa? auttakaa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Just tulin lääkäriltä, eilen löysin kans pienen pyöreän ja kovan pallukan ja nimenomaan nännipihan läheltä. Sain lähetteen ultraan ja mammografiaan koska kainalossa aristavia kyhmyjä.
Lääkäri sano että maitotiehyet voi muuttaa muotoaan itekseenkin eikä pidä mun pattia kasvaimena. Mutta kainaloiden vuoksi lisätutkimuksiin. Tosin mulla on ollut ainakin yksi imusolmuke kainalossa kipeänä lapsesta lähtien. Tiedä noista ;)
Nou hätä. Elämäähän tää vaan on. Ja elämä on mukavaa. Kaikkine karikkoineen.
Vaikka paljastuis tutkimuksissa syöväksin niin suurin osa kuitenkin paranee, eli ennustus oikein hyvä.
Tsemppiä! Kerro miten kävi.
t. nainen 43v
jos JO huomenna pääset ultraan, asia hoituu nopeasti. Moni joutuu odottamaan paljon kauemmin. Siellä se sitten selviää.
Kävin ultrassa ja mammografiassa ja lääkäri otti vielä ohutneulanäytteen varmuuden vuoksi vaikka epäili jo kuvien perusteella ihan hyvälaatuista muutosta.
Olen terve. Kyllä niitä patteja riittää ihmisellä!