Kysymys

Mites sit suu pannaan kun Seppo Fränti sanoo että murjunne putkiremppa maksaa niin paljon että pannan koko talo sileäks saman tien? Mitäs sit tehdään, velalliset??
3202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kun opettaja tulee luokkaan ja huomaa millaista tuubaa suollat internettiin?

Äänestä

vie sinua!

Äänestä

MUUTETAAN VUOKRALLE!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jolo kirjoitti:

Mites sit suu pannaan kun Seppo Fränti sanoo että murjunne putkiremppa maksaa niin paljon että pannan koko talo sileäks saman tien? Mitäs sit tehdään, velalliset??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu