Elikkäs vasen munatorvi poistettiin tässä syksyllä.Kova vauva kuume päällä.Onko täällä ketään joka osaisi kertoa onko millaiset mahdollisuudet saada vauvaa tuon operaation jälkeen?Lääkärit eivät kertoneet.
Kertokaahan munatorven poistosta
toukasta haaveileva
4403
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Multa poistettiin oikea munatorvi viime syksynä ja mulle sanottiin että ei vaikuta lapsensaantiin millään lailla vaikka toista ei olekkaan.
Minulta poistettiin kohdunulkopuolisen raskauden vuoksi oikea munatorvi puolitoista vuotta sitten. Sen jälkeen tulin uudelleen heti raskaaksi, joka myös päättyi keskenmenoon. Sen jälkeen ei yhtään raskautta. :( Vähän vaikuttanee että hidastaa ainakin.
Ei vaikuta, aivan hyvin pärjää yhdelläkin. Eikä ole väliä vaikka munasolu kehittyy siltä puolelta jossa ei ole johdinta, niin silti tekee jonkun kiertoreitin toiselle puolelle. Eli onnea vaan yritykseen!!
Kiitoksia tiedosta.Yritystä tässä onkin.Nyt jännitetään tärppäskö vai ei.