olen tainnut ihastua Sinuun pahemman kerran.. ja vaikuttaa vähän siltä kuin tunne olisi molemminpuoleinen. Mutta Sinun pitää tehdä aloite.
Punapää
Punapää
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Olet sairas. Mittaa nyt jo kuumekin ja hae rauhoittavia. Ope on vaan kohtelias oppilaalleen.
opettajaani ole ihastunut..en irrota otettani hänestä
yliopisto ja tämä punapää on jo reilusti yli kolmekymppinen opiskelija.. ei siis mikään teini-ihastus. Ja kenenkään "omaan" opettajaan en koskaan ihastuisi.. eihän sellaista voi saada omakseen ;)
Punapää
hoitoon. Ei yliopiston opetkaan ole otettavissa. Älä luule. Sul on kyl nyt jotain vinksallaan ei ystävällisyys ole välttämättä ihastusta tai rakkautta.
S kirjaimella alkavat esim: Sinuun tai Sinun isolla..yks muukin joka kirjoittaa olevansa mies..kirjoittaa silleen, että vääriä kirjaimia (S)kirjoittaa isolla..Jotenkin karsastan semmoista. Sori vaan..
suomen kielen sääntöjen mukaan sinuttelut ja puhuttelut pitää kirjoittaa isolla kirjaimella.
Tämä, jota moitit asiasta on yliopistossa.
sinä olet ilmeisesti käynyt vain ,kiertokoulun ja senkin väärinpäin. Kirjoitin nyt sinäsanan pienellä, että sinäkin pysyisit mukana.
sivusta vain seuraava
kesken lauseen ei kirjoiteta isolla muutakuin henkilön nimet ym. Mut ei noita--> sinä, sinut tai sinulle esimerkiksi...Ihan sama missä oot käyny koulua tai kuka on käynyt mitäkin.En arvosta yhtään porvareita enkä lukeneita, koska oon henkisesti fiksu nainen ilman koulujakin..Sinuttelujakaan ei kirjoiteta isolla..Ihan puppua minun mielestä..En lue jatkossa mitä kirjoitat..PS: sullakin näkyy olevan virheitä kirjoituksessasi.
en oo siis viestiketjun aloittaja..
ei ole tarkoitus käsitellä oikeinkirjoitusta tai kohteliasuussääntöjä. Tosin sinä kirjoitetaan usein isolla osoittamaan kunnioitusta mutta se ei ollut pointti. Tarkoitus oli vain kertoa jollekin tämä ihana ihastuksen tunne. Tulen kyllä kertomaan jos se johtaa johonkin.. kuten luulen ;)
Punapää