HALME VS.ASIKAINEN

nohuhhuh

Mtv3 uutisoi: Kansanedustaja Tony Halme on ilmoittanut halustaan otella Amin Asikaista vastaan. "Kun olen jättänyt eduskunnan aion taistella tieni takaisin nyrkkeilykehään. Näytösottelu Aminin kanssa olisi hyvä välietappi. Ihmiset näkisivät että olen kovassa kunnossa, eikä edes euroopan-mestari voi pysäyttää minua.". "Olen katsonut mahdollisia vastustajia kesälle. Olen valmis ottamaan ketä tahansa vastaan." . "En tunne olevani liian vanha. George Foreman oli maailmanmestari vielä 45 vuotiaana. Eikä minun ole pakko tulla maailmanmestariksi".
Saa nähdä mitä Amin vastaa Halmeen haasteeseen

4

3229

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voisitkin sitten

      samantien linkittää tuon artikkelin, kun ei MTV3:n sivuilta löydy..

      • jhjhjhjhjhjhjh

        Netistä löytyi (www.mtv3.fi ja urheilu ja muut lajit) puhetta näytösottelusta. Ei ole Asikainen kommentoinut... En tiedä alkuperäisestä uutisesta mutta aika hämärältä tuo vaikuttaa


    • hery

      Siis todellinen näytösottelu vai ottelijoiden dietti taistelu?

    • Rautavaara

      Päästiin aiheeeen: Suomen suurin PELLE! Jeppe petti koko suomen kansan,mukaanlukien sotaveteraanit ja nostaa kovaa eläkettä.Työkyvytön!? HAH! Uhoaa nyrkki pystys lehtien palstoilla. Ei muuta kun haalarit niskaan ja verstaalle! Mutta kun ei rehti työnteko kiinnosta,paskanjauhaminen kylläkin!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      393
      1038
    2. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      303
      984
    3. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      895
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      78
      771
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      78
      752
    6. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      736
    7. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      665
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      37
      656
    9. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      641
    10. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      39
      640
    Aihe