näytön ohjaimen vaihto?

tarkoitus päivittää konetta että voi pelata vähän muuta kuin tetristä

emolevy biostar M7VKA
prosessori amd palomino 1.2ghz
muistit 768mb
näytönohjain ati 16mb

joskus kokeilin jotain autopeliä mutta näyttö pysyi pimeänä,uusimpia pelejä ei tarvitse pyörittää
1152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Noin vanhaan koneeseen suosittelisin käytetyn näytönohjaimen hankkimista, itse etsisin tuollaiseen masinaan GF4 4200Ti -piirisarjan näytönohjainta, tai jos ATi miellyttää enemmän, niin R8500Pro.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


että pelit toimii kirjoitti:

tarkoitus päivittää konetta että voi pelata vähän muuta kuin tetristä

emolevy biostar M7VKA
prosessori amd palomino 1.2ghz
muistit 768mb
näytönohjain ati 16mb

joskus kokeilin jotain autopeliä mutta näyttö pysyi pimeänä,uusimpia pelejä ei tarvitse pyörittää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu