kohtuutonta

on painostaa ja johdatella syyttömistä syyllisiä poliisikuulusteluissa. Siksi kannattaakin hymyillä ystävällisesti ja kostaa tilaisuuden tullen, varsinkin jos joutuu kärsimään pahoinpitelyä tai muuta.
1265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Todella törkeää. Ainahan epäillyt ovat syyttömiä.
Tuolla vankilat palstalla jokin aika takaperin vartija kirjoitti, että linnassa olijoistakin 90 % on syyttömiä, - ainakin jos näitä syyttömiä uskoo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokenut kirjoitti:

on painostaa ja johdatella syyttömistä syyllisiä poliisikuulusteluissa. Siksi kannattaakin hymyillä ystävällisesti ja kostaa tilaisuuden tullen, varsinkin jos joutuu kärsimään pahoinpitelyä tai muuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu